Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Rendőrök miért nem állnak rá...

Rendőrök miért nem állnak rá erre a problémára is? Nem lehetne esetleg az ilyeneket kiszűrni a forgalomból?

Figyelt kérdés
Nem célom vitát indítani autós és biciklis között sok az ilyen vitatkozós kérdés,én magam is járok bicajjal ,most már igaz, többet kocsival.Minden fórumon nagy bringások szája,szapulnak minden autóst és egyéb boldog-boldogtalan közlekedőt. Kérdésem a következő: Mért kell az úttesten menni ,ha semmi nem indokolja,és van kiépítve kerékpárút? És az is egy vicc ,mikor nem libasorba,hanem egymás mellett mennek/mentek (egész sávot elfoglalva),aztán ott kell centizgetni,továbbá így a kikerülés is esélytelen ,ha van szembejövő forgalom.Nem lehetne esetleg normálisan közlekedni? Vagy ezekre sem a piros lámpa,sem pedig egyéb más szabály nem vonatkozik?
2013. júl. 9. 20:45
1 2
 1/15 anonim válasza:

azt én se értem mikor van bringaút, de ha tábla nem tiltja végülis mehet az úttesten is

mondjuk ha nagyon siet akkor azért necces a bicikliút, mert ott meg gyaleszek kolbászolnak olykor

én bringán és kocsival is próbálok figyelni másokra, aki meg nem ilyen, annak mindegy, mit raksz alá

csak egy példa a hipermarketben kialakuló dugó, mikor a sok agyatlan betolja a trolit a sorok közé (most persze nem a nénikére gondolok, akit a troli tart meg, meg anyukára akinek benne ül a sráca) szóval ha majd lesz elég rendőr, mehetnek a boltokba is forgalmat irányítani (előbb nem mert ott azért nem történnek súlyos balesetek emiatt)

2013. júl. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
ha van kiépítve bringaút ,avagy kerékpársáv,akkor kötelező igénybe venni,nem mehet az úton hiába nincs tiltótábla. Kivételt képez ha mondjuk járhatatlan a bicikliút vagy lezárták. Továbbá még az OSZTOTT gyalog/kerékpárút esetén,ha nagy a gyalogosforgalom,csak akkor mehet ki az útra. Ergo leszarom h siet,nem csak ő közlekedik,ne más kárára siessen,ezek egész 1szerűen csak ennyire primitívek szerintem
2013. júl. 10. 05:24
 3/15 anonim ***** válasza:
23%

Teljesen megértelek, én is futvasz.ró vagyok, sokat sietek, és borzasztóan idegesít, amikor kerekezem a forgalmas úttesten, aminek a közelében sincs kerekesút, kerekessáv, kerekes-gyalogút, és feltartanak azok a rohadt ótósok, akik bedugítják az utakat! Mennék én a 25-30-as átlagtempómmal, de nem tudok, csak 5-tel csorogni, mert minimum akad egy (valójában nem is létező, és persze mindig szabályos) pirosozó ótós, aki megáll a kereszteződés közepén, plusz további néhány száz 1főperótó (ti. két busznyi ember) blokkol teljes szakaszokat. Hát kérdem, hol van ilyenkor a rendőrség??? Miért nem veszik ki őket a forgalomból? Lesz.rom hogy sietnek, tessék kerülni egy kicsit az ótópályán, hát direkt nekik épült az én adómból!


Esélytelen őket kikerülni, mert olyan cikkcakkban állnak, hogy sehol nem lehet elmenni mellettük anélkül, hogy a tükrüket le ne vigyem vagy meg ne karcoljam csodás péniszimplantátumukat. Miért nem tesz senki semmit ez ellen a rémes helyzet ellen?


Eléggé demagóg-e voltam?

2013. júl. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
elnézésed kérem mester! Ne haragudj,nem is arról van szó,ahol nincs kiépítve út. De ahol van,nyugodtan belehet menni:-) ha már az adómból építették azt is ki. Igérem nem fogok utatokba állni, ki sem fogok menni az útra,csak a kötelezőt meg a sok szart fogom fizetni a kocsira. Tehát nyugodtan lehet egymás mellet,egy teljes sávot elfoglalva tekerni.:-)
2013. júl. 10. 10:42
 5/15 A kérdező kommentje:
meg ugye mikor a busz is menne a szép átlagos 40-50 es tempójában a buszsávban,de egy kedves kerekes mindig akad ,aki feltartja a 25 -30 as tempójával. Mondanom se kell ,h abba a buszsávban nem is mehetne bicajos,tovább megyek,mit ad isten? Még külön van az úttal párhuzamosan kijelölt út,csak ugye nem használja a tisztelt bringás.. De a sok hülye buszos,és mindenki más meg még be is áll elé a SAJÁT kijelölt sávjában. Hát ejnye,ez aztán a dühitő dolog:-)
2013. júl. 10. 10:51
 6/15 anonim ***** válasza:
Ne is mondd, a buszsáv. Főleg, ha meg van nyitva a kerekesek számára is, de mindig akad ótós, aki úgy érzi, neki jár a dugót-kikerülő sáv (leánykori nevén a buszsáv), utána a p..sáért sem sikerül visszasorolnia. Szörnyű. Látom egy állásponton vagyunk, tök jó :)
2013. júl. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
kedves kérdező ha "leszarod h siet" akkor sztem megérdemled ha más meg azzal nem törődik h neked mi jó/rossz
2013. júl. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

10:58: Igen kb egy állásponton vagyunk:)) Ki-ki a maga módján.


Utolsó: Téged az nyilván vigasztalna,hogyha (tegyük fel) rátudnék menni pl kocsival a kerékpárútra,meg is tenném,akadályoznám az összes bringást,de hát mondanám,bocsika sietek..... Mit mondanál? Azt ,hogy "menjél @nyádba vissza az útra,(ha már egyszer VAN) ,ki nem sz@rja le" kb..... de igazad van,ezek után minden 2 nyomon haladónak figyelembe kell venni,hogy siet a drága,és egy rohadt szót sem szabad szólni.... De nem ám! Ő siet,mögötte meg 150 ember nem halad... Esetleg ha elindulna időben? Hm? lehet nem kéne mindig sietni?!

2013. júl. 10. 15:05
 9/15 anonim válasza:

kizárólag a "leszarom" megfogalmazás ellen emeltem szót, mert olyan hozzáállást türköz, amit nem csípek

de tudom, érzékeny a lelkem, megyek is sírni a párnámba

2013. júl. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Jójó .. azért ne itasd az egereket:))) De most komolyan ,nem veszekedés meg minden én is sokat bringáztam régen ,és szeretek is mai napig,nem vagyok ellenetek,de kajak ,amit néhányan csinálnak,nem csoda ,ha magyaráznak rájuk. Kocsiba ülve tök más az egész,és sokszor a saját testi épségüket is kockáztatják,de nem jut el az agyukig. És ha Ő lesz@rja,azt ,hogy borsot tör mások óra alá,akkor ne haragudjál meg rám,de én is lesz@rom ,hogy Ő hova siet,meg hova nem.
2013. júl. 10. 15:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!