Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lehet, hogy jogosan voltak...

Lehet, hogy jogosan voltak rám kiakadva? Szerintem Ő volt olyan okos, hogy elállta az utat nem? (képpel illusztrálva)

Figyelt kérdés

A sztori: Már napok óta ezen gondolkozom, mert ki voltam akadva, hogy mi a f***é mutogattak nekem, mikor Ők voltak olyan hülyék, hogy elállták az utat.

Most így napok után arra jutottam, hogy lehet, hogy jogosan? És én voltam a hibás?


Sztori: Le volt zárva a fél útszakasz, ide-oda engedték az autókat, mert asszem csöveket raktak tán le, vagy baleset volt, nem is tudom, de annyira berágtam, hogy mit pattognak, hogy nem is figyeltem, mi miatt volt félig lezátva az út, de mindegy.

Szóval, kikanyarodtam jobbra, és beálltam 2. nak egy autó mögé, már átjöttem a els adás vonalon rég, talán a mögöttem állónak a hátulja lehetett ott, szóval rajta voltam a főúton.

Elnéztem balra, mert akkor nem vágok be más elé természetesen. Nem volt senki ott, kifordulok, és ott álltam olyan 1 percet, mire jött a kocsi aki dühös lett, mert jöttek, és nem a zebra előtt állt meg, hanem úgy oda jött mellém/elém, hogy nem tudtak bekanyarodni tőle.

Na akkor tolatott, nem tudott, mert bénázott, aztán rám állt kb 30 centire, és mutogatott nekem, fogta a fejét. mutogatta, hogy mi az, hogy ferdén álltam be így!


De szerintem én nem voltam hibás, nem tiltja a kresz, hogy csak akkor lehet kimenni egy főútra, ha az egész kocsi egyenesben van.

Mert ilyen ferdén álltam, de már a vonalon túl, szóval úgy hiszem én már a főúton voltam.


De most hogy elgondolkoztam rajta, lehet hogy jogosan volt ideges? Dehát neki a zebra előtt kellett volna megállnia.

Nem vágtam be hirtelen elé, ott álltam 1 percet, és Ő gurult rám annyira, hogy ne tudjanak bekanyarodni tőle balra...


[link]



2013. júl. 11. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Egyértelműen mindketten hibásak voltatok. Mindketten úgy hajtottatok be a kereszteződésbe hogy azt nem tudtátok elhagyni. De ő nem mutogatott jogosan hiszen ő ha lehet ilyet mondani még szabálytalanabb volt hiszen elállta a kereszteződést.
2013. júl. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Nem volt jogos a felháborodása. Elsőbbséget annak lehet adni, aki ott van, nem annak, aki majd jön. az elsőbbségadás akkor is teljesül, ha az elsőbbséggel rendelkezőnek sem irányát, sem sebességét nem kell hirtelen megváltoztatnia. Ez szóba sem jöhet, mert nem is volt ott. Te szabályosan kanyarodtál rá az útra, s forgalmi okból ragadtál ott.

A másik autós nem állhatott volna be a kereszteződésbe, ha látja, nem tudja elhagyni.

2013. júl. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jó hogy van rajz ,mert a leírás elég katyvasz :D A mögötted álló volt a hibás mert beállt a kereszteződésbe .Elvileg a zebra mögött kellett volna várnia, amíg te arrébb nem mész.Írtad ,hogy nem hirtelen vágtál elé ,tehát látta ,hogy ,ha előre gurul akkor elállja a kereszteződést. Sok az ilyen okostojás aki a saját hibáját másra akarja hárítani ,le kell xarni az ilyet :D
2013. júl. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
43%
Mint azt az első válaszoló helyesen leírta - mindketten szabálytalanok voltatok!
2013. júl. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
Finoman jelezném, hogy a második a helyes válasz, még ha nem is tetszik egyeseknek. az ordítozót meg PÁV-ra kellene küldeni, mert alighanem mentálisan alkalmatlan a vezetésre.
2013. júl. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

"Mindketten úgy hajtottatok be a kereszteződésbe hogy azt nem tudtátok elhagyni."


Ez csak lámpás kereszteződésre vonatkozik. KRESZ 9.§. (7) Zöld fényjelzésnél sem szabad az útkereszteződésbe behajtani, ha azt - forgalmi torlódás miatt - a zöld fényjelzés tartama alatt előreláthatólag nem lehet elhagyni.


Ha nem volt lámpa, akkor "beragadhat" a kereszteződésbe. Nem szabálytalan, legfeljebb udvariatlan.

2013. júl. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ő volt a hü.lye, ilyen helyzetben nem szabadott volna a "mérges autósnak" oda állnia, mivel elzárta a kereszteződést.
2013. júl. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!