Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerittetek, mitől jó sofőr a...

Szerittetek, mitől jó sofőr a jó sofőr? és mitől rossz a rossz sofőr?

Figyelt kérdés
miért van ennyi baleset ? miért van ennyi halálos baleset? sajna nézem youtube videokat és magyar hir oldalakat amit olvasok és láttok videon nem vagyok kulönbek oroszoktol. mert olyan bután vezetnek ide haza sokan meg észtelenul hogy nekik vezetés annyibol áll jogsi meg van kocsi meg van vezetek, de sajna nekem ez nem fel fogható igy mert régota vezetek már és nem tiszta sok ember miért ilyen felelötlen rossz sofőr. tisztázuk ezt ki itt.

#jogosítvány #ész #vezetés kultura #felelőség tudat #okos sofőr
2013. márc. 24. 11:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

attól jó egy sofőr, hogy kicsi a reakcióideje, jól ismeri az autója határait, és folyamatosan figyel a környezetre!


a sok baleset figyelmetlenség, vagy száguldozás, hozzá nem értés miatt van.


pár hete egyenes száraz úton 70ről 40re kellet visszafékezni a suzukis mami meg alig tudott mögöttem nyikorgó fékekkel megállni... tegnap az álló autómnak tolattak neki majdnem... a gyalogosok folyton le akarnak lépni elém szabálytalanul... vagy azt látom h sok autós annyira türelmetlen hogy akkor és ott előz ahol vagy tilos, vagy életveszélyes!

2013. márc. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"Szerittetek, mitől jó sofőr a jó sofőr?"


Szerintem ettől lesz valaki jobb, mint az átlag:

- Azon felül, hogy nem okoz balesetet és kerüli a balesetveszélyes szituációkat, még azt is meg tudja oldani, hogy más hülyeségét is tudja kezelni, a más által teremtett balesetveszélyes helyzetet is úgy kezeli, hogy sem ő, sem más nem sérül meg.

- Dinamikusan vezet. Ez által azt értem, hogy nem tötymörög, nem lassít fölsölegesen, okosan vezet városban és autópályán is, figyelve a forgalmat és a lámpákat, hogy minél jobban kihasználja a zöldsávokat. Pl Váci út kifelé gyakorlatilag megoldható 2-3 lámpával a Ferdinánd-hídtól az M0-ig. Ehhez az aktuális tábla +/- 5km/h sebesség kell (meg kicsi forgalom, hogy ne tartsanak fel). Igaz, hogy éjszaka, de az M1-M7 -> M2 utat megoldottam 1 lámpával (Budaörsi út-BAH-Hegyalja út-Pesti alsó rkp-Népfürdő utca-Váci út útvonalon).

- Előre gondolkodik. Nem csak azt látja, hogy éppen mi történik az úton, de azt is tudja, hogy mi lesz néhány másodperc múlva. Persze ebben mindig van bizonytalanság az idióta sofőrök miatt, de a legtöbb esetben eléggé előreláthatóak az események.


Ilyen apróságok szerintem magától értetődnek, hogy karbantartja az autóját (műszakilag, pl fékek, téli-nyári gumi stb), biztosítja a megfelelő látást és láthatóságot.

2013. márc. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
74%
Attol , hogy tud irni.
2013. márc. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
igen mind a 2 en szépen meg fogalmaztátok mi a jo sofőr elöre látó személy, miért van sok rossz mitől rossza rossz ? és miért erőltetti sok magyar vezetést ha elözö 2 hozzá szolo személy paramétereimvel nem rendelkeznek ? rossz sofőr tudja -e hogy ő neki nem kénne vezetni tudja -e azt hogy nagyon nem tud vezetni de azért is vezet?
2013. márc. 24. 11:47
 5/11 A kérdező kommentje:
3˛/4 anyud jol van?
2013. márc. 24. 11:47
 6/11 A kérdező kommentje:
amugy ha már irás. akkor idioták 85 százaléka aki rossz vezető sofőr az tutira mind tud ugy irni ahogy kell, sőt átlagnak elég nagy iskoláa végzetségei vannak .tehát ide a vezetést nem kötném irás tudáshoz ha nem ész járáshoz kötném kresz ismerethez , vezetési érzékhez !
2013. márc. 24. 11:52
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

Felelőtlen sofőrök ezrei nem ismerik el, hogy mások életével is játszanak, minden balesetet szenvedett ember úgy ül autóba, hogy "márpedig velem ilyen nem történhet".

Pedig megesik gyakran.

Nem csak az utat kell figyelni a kormányba kapaszkodva, hanem elemezni a közeget, amiben közlekedünk, tudni kell alkalmazkodni. Minden autóba be lehet látni, de a rendszám is sokat elárulhat.

Kalapos skodás, Suzukis, román kamionos, mobilos (jobb kézzel tartja a bal fülén a telefont és bal kézzel vált), ezek mind csökkentik a biztonságérzetem és hagyatkozni is kell sajnos az előítéletekre.

Eleget törtem, zúztam én is, drága volt a tanulópénz és az eredménye, hogy nap mint nap kerülök ki épen éles helyzetekből. Pedig nem én lennék a hibás. De akkor is: okos enged...

Ha egyszer ráeszmélek, hogy butulok, lassulok, megöregedtem, akkor nem kenem meg a háziorvosom és nem hosszabbítok, befejezem.

Ugyanakkora felelőtlenség 80 évesen vezetni, mint ittasan.

2013. márc. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%
amúgy 60 év felett 5 évente mondjuk mindenkinek gyorsvizsgáznia kéne. nem kell 1 órát, elég menni pár kört a forgalomban, meg lehet már állapítani, hogy biztonságosan vezet-e.
2013. márc. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem:

- ismeri a határait és tudatosan jóval alatta autózik.

- kiszámíthatóan közlekedik.

- előre eltervez mindent (pl: nem utolsó két méteren vágódik be elém sáv megszűnésekor)

- kerüli az erős gyorsulást és intenzív fékezést

2013. márc. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%

Hogy ne lennénk különbek az oroszoknál? Dehogynem vagyunk. Jártál ott? Én igen. Össze sem lehet hasonlítani a magyar morállal. Amúgy közhely, hogy sok a baleset. Persze egy áldozat is sok, de kb. harmada annak, amennyi '90 - ben volt, közben pedig 1 millióval több a jármű, és csökken a balesetek száma. Tavaly rekord kevesen haltak meg az utakon - szerencsére.

Ki a jó sofőr? Tőlem megkérdezte a pszichológus a PÁV vizsgálaton ugyanezt, mi a véleményem. Azt válaszoltam: Az, aki ismeri saját és járműve képességeit, a szabályokat ismerve, de adott esetben rugalmasan kezelve, dinamikusan, és mások hibáit is kiküszöbölve, nem csak a minden szabály betartásában látva a megoldást közlekedik.

Korlátlan ideig érvényes PÁV II. - őm van.

2013. ápr. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!