Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Akkor is én leszek a hibás,...

Akkor is én leszek a hibás, ha olyan helyen jönnek velem szemben, ahol nem láthatom?

Figyelt kérdés

Kanyarodtam be jobbra, és egy roboigós szembe a sor mellett jött el.

Ha pont úgy kanyarodok be, hogy Ő előre akar menni a piroshoz, és neki megyek, akkor is az én felelősségem?

Másik eset: kanyarodok el vasút után balra, van kis kanyar, akkor lett zöld, megyek, erre egyenesbe fordulok, és biciglis jött szembe a sor mellett.

Ha most elütöm, akkor is az én hibám?

Vagy ha a busz megül kisétálnak elém.

Elvileg számítanom kell rá, de nem lehet átlátni a buszokon...



2013. aug. 13. 10:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem mindegyik szituációt értem, mert felületesen írod le, ömlesztve. Így nem jó.

A busz tiszta, ott fele-fele. Gyalogos azért, mert figyelmetlenül, a jármű takarásában szabálytalan helyen lépett le az úttestre.

Te pedig azért, mert a buszmegállóban álló busz mellett csökkentett sebességgel, fékkészenlétben kell elhaladnod.


Nem világos rögtön az első. Jobbra kanyarodsz, eddig értem. A robogót már nem. Ez egy lámpás kereszteződés, a sor a ti sorotok? A robogó az álló sor mellett jobbról előremegy a sor elé? Így értendő?

Az új kresz szerint ezt megteheti, s figyelned kell rá, mert elsőbbsége van.

Vasutas szituból egy kukkot nem értek.


Egyébként ha bárkit úgy ütsz el, hogy nem tettél meg mindent a baleset elkerülésére, akkor te is hibás vagy, függetlenül a másik szabálytalanságától

2013. aug. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha a sor mellett a te sávodban, illetve a képzeletbeli felezővonaltól feléd eső oldalon jön szembe a bringás vagy a robogós, akkor nyilván ő a hunyó, mert eleve csak jobbról húzhatott volna fel a lámpáig az álló kocsisor mellett. De ilyenkor is fékezned kell, amint meglátod, hiszen alapelv, hogy ha lehet, a balesetet minden eszközzel el kell kerülni.
2013. aug. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!