Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan kell/szabad használni...

Hogyan kell/szabad használni a ködlámpát, és a ködzárófényt?

Figyelt kérdés
A KRESZ-ben nem sok van írva róla!
2009. nov. 1. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
"Ködfényszórót, továbbá hátsó helyzetjelző ködlámpát abban az esetben szabad használni, ha a látási viszonyok ezt indokolják."Magyarul a sofőr szubjektív megítélésére van bízva.
2009. nov. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Ködben, sűrü havazásban stb. Rendes látási viszonyok közt nem szabad!
2009. nov. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Az eddigi meghatározások helyesek. Rossz látási viszonyok közt kell használni - de nem akárhogyan. Először a hátsó helyzetjelző ködlámpát kell bekapcsolni, ennek olyannak kell lennie, hogy csak a hátsó helyzetjelző bekapcsolt állapota mellett lehessen bekapcsolni. Mikor már ez ég, akkor szabad csak bekapcsolni a ködfényszórókat, amelyek csak a tompított fénnyel éghetnek együtt. Én annak idején így tanultam, de mintha az ide vonatkozó (6/1990. KöHÉM) rendelet most már megengedné a helyzetjelzővel együtt történő használatot is - rég olvastam bele, nem emlékszem pontosan.
2009. nov. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tényleg szubjektív. Akkor ezért van az, hogy sokan ködzárófénnyel közlekednek, már az első párás napokon is! :( 300 méteres látótávolság van még, de sokan már világítanak, mint a karácsonyfa! Legalább lekapcsolnák, ha van mögöttük valaki.
2009. nov. 1. 22:22
 5/6 A kérdező kommentje:

ma 10:58


Fura amit írsz, mert nekem mindkét autómon egy kapcsolón van a ködfény, és első kattanásra az első, második kattanásra a hátsó kapcsolódik be. Ha megálláskor lekapcsolom a helyzetjelzőt, akkor kikapcsolja a hátsó ködfényt is. Indulásnál újra be kell kapcsolni, ha használni akarom, bár erre az utóbbi 10 évben nem volt alkalom, mert nem volt akkora köd.

2009. nov. 1. 22:26
 6/6 A kérdező kommentje:

Szóval azt hittem, hogy volt valami KRESZ módosítás, és kötelező lett a használata, mert mostanában megint mindenki karácsonyfásat játszik az utakon, amióta ősz lett!

Pedig már nem is olyan újdonság a ködlámpa, és a ködzárófény, mint húsz éve volt! Ti. akkoriban mindenki "menőzött" vele, ha volt az autójában.

2009. nov. 1. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!