Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Baj az, ha meggondoltabban...

Baj az, ha meggondoltabban vezetek? Inkább megállok, minthogy szűkösen férjek be?

Figyelt kérdés

Eddig úgy vezettem, hogy ha láttam, hogy jön sok kocsi kifordultam egy olyan helyre, ahol szűkös volt, de befértem, gyorsítással, és esetleg azzal, hogy fékezzenek csak mögöttem, arra való a fék.

De egyszer rámdudáltak rendesen, és majdnem belém jöttek mikor kanyarodtam volna balra, és a szembejövő nem lassított, gondoltam, csak nem olyan hülye, ha látja, hogy elindulok, hogy nem fog fékezni.

Hát de, nem lassított, mikor már tök közel ért, akkor nyomott egy satu fékez, és rendesen nyomta rám a dudát.

Mostmár meggondolom, hogy elinduljak-e. És inkább várok még 10mpet, minthogy még egyszer ezt megcsináljam.

Ez nem baj?

Mert haverom látja, hogy nem indulok, és kérdezgetett, hogy "na mivan, miért nem indulsz?" Apám is, mondja, hogy "eltudsz még kanyarodni!" de én meg inkább már várok, csak ne törtéjnen még ez újra.


Baj ez? Mögöttem lévők ilyenor anyáznak, hogy mekkora lúzer vagyok, hogy feltartom őket, mikor elindulhatnék?



2013. szept. 24. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Vezess biztonságosan és szabályosan, ez lényeg.
2013. szept. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A meggondolt vezetés nem baj, sőt jó, mert biztonságosabb. Viszont ettől ne legyen a vezetésed tutyimutyi, mert akkor meg az lesz a baj. A "nehéz" esetekre jó, ha megismered annyira az autódat, hogy jobban tudsz kigyorsítani, beférni, hogy ne is kelljen fékezésre/lassításra kényszeríteni a többieket.
2013. szept. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Kuka utas vésd az észbe / Ne szólj bele a vezetésbe"


Ne hagyd magadat befolyásolni, vezess úgy, ahogyan biztonságosnak érzed! Egy baleset esetén úgyis te leszel a felelős, nem az utasod. (Amúgy az általad leírt esetben lehet, hogy bizonyítható lenne a másik fél részleges felelőssége is, mivel nem tett meg minden tőle telhetőt a baleset elkerülése érdekében.)

2013. szept. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Az a baj hogy ma magyarországon ha oda szeretnél érni valahova időbe akkor vagy egy órával előbb kell indulnod (mint amúgy szükséges lenne) vagy "pofátlanul" vezetsz.. Ez van sajnos. Üllőire lámpa nélkül alig lehet kikanyarodni ha nem vagy kicsit pofátlan(vagy nagykegyesen nem enged be valaki) Én pl úgy szoktam hogy ha ballról nem jönnek akkor simán kitolom az orrom annyira hogy ne is férjen már el balról jövő.. (egyrészt így előbb beengednek jobbról is másrészt ha jön egy újabb hullám balról azt nem kell megvárni)


A fő problémát én abban látom hogy mindenki paraszt.. és 100ból egy autós aki kienged 1-2 autót egy félórás út alatt.. Én úgy vagyok vele hogy ha olyan a helyzet akkor kiengedek autókat mert a piroshoz pl nem sietek.. vagy ha már áll az xy út így is akkor már tök mindegy hogy 2méterrel hátrébb vagyok vagy előrrébb.. csak ezt elég nehéz megértetni az emberekkel..


Kicsit off.

Valamelyik nap komolyan elgondolkodtam hogy kiráncigálok egy buszvezetőt a buszból.. Látja hogy kanyarodnék főútról ballra (feltartom a mögöttem lévőket mert szűk az út..) erre a paraszt fogja magát és beáll az útamba úgy hogy véletlen se férjek be oda ahova kétperce indexelek.. és még ő van felháborodva ha dudálni merek ...

2013. szept. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Semmi gond. Vezess csak nyugodtan úgy, ahogy neked biztonságos. A férjem hivatásos sofőr 30 éve, nyilván nem úgy vezet, mint én az egyszerű háziasszony, de nem szólunk bele a másik vezetésébe. Az tudja mit kell csinálni, akinél a kormány van, és ennyi. Persze arra vigyázni kell, hogy másokat ne tarts fel, ha nem feltétlen szükséges.
2013. szept. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Elég nagy gond, ha WTCC-ben, vagy az F1-ben versenyzel, de ha a közutat koptatod, akkor inkább késs el valahonnan, mint, hogy lefele vezessen az utad.
2013. szept. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!