Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Veszélyes autópályán sokat...

Veszélyes autópályán sokat közlekedni? Nem merek, pedig mindenki arra bíztat.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy megvan a jogsim 1,5 éve de inkább átmegyek a váorosn, minthogy fel kelljen mennem egy autópályára.

Budapest közelében lakok, és sokszor mehetnék az M0ás autópáylán egy ideig, és gyorsabb lenne.

De az oktatóm nem tanított meg autópályán közlekedni, és félek.

Azt mondta, Hát a vizsgaútvonalak úgyse autópáylákon vannak, így azt kihagyjuk, majd valaki megmutatja, mire figyeljek autópályákon.


És mindenki mondja, hogy "miért nem a M0áson mész? 10 perc is itt lennél...

De én meg nme merek.

Mondták, hogy nem nagy szám, nem kell egyből 130al menni a belső sávban.

De nem tudom mire kell figyelni, mennyivel kell menni, és a legfontosabb: Ha véletlen elnézem a lehajtót mi a francot csinálok? Hogy jutok vissza? Hol fordulok meg? Annyira bonyolult!


Van tapasztaltaknak tanácsa hogy szokjak ehhez hozzá? Nem úgy félek, hogy van rossz tapasztalatom, semmi taapsztalaotom nincs, ezért félek, mert ismeretlen nekem.



2013. okt. 1. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Mondták, hogy nem nagy szám, nem kell egyből 130al menni a belső sávban."


Nem is, hiszen az M0 csak autóút, így a korlátozás nélküli szakaszokon is csak 110 km/h a megengedett!

:D


Egyébként tényleg sokkal egyszerűbb és biztonságosabb is az autópálya, mint pl. egy városi főút, mondjuk a Szentendrei út, vagy a Hungária.

Kezdésnek állj be a külső sávba és vonatozz 90-nel a kamionok között.


Előnyök:

- Általában jó minőségű.

- Nincs szembe forgalom.

- Könnyű előzni.

- Nehéz eltévedni, mert minden legalább 3x ki van táblázva (1000m, 500m lehajtó előtt).

2013. okt. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Az M0-nak nincs egyetlen olyan pontja sem, ami autópálya lenne. Autóút. Ettől persze nem sokkal jobb a helyzet, a forgalom nagy rajta. És érdemes használni. Nem különösebben más, mint más többsávos utak, csak gyorsabban mész, mint Pesten belül, illetve a többiek is gyorsabban mennek. Hogy mire kell figyelni? Tulajdonképpen ugyanarra: helyesen mérd fel a veled párhuzamosan közlekedők sebességét. Lesz, aki jóval a megengedett 110 alatt fog menni, főleg a kamionok (nekik 80/90 a határ). Lesz, aki (jóval) a megengedett fölött fog menni, velük kell vigyázni, hogy ne válts sávot eléjük úgy, hogy nagyot kelljen fékezniük. Figyeld a lehajtókat, mert sok km kerülő, ha elvétesz egyet. Gyakorold a gyorsítást a gyorsítósávon, mielőtt felhajtasz, minél előbb fel tudd venni a már M0-n közlekedők sebességét, ne kelljen a gyorsítósáv végén megállnod, hanem be tudj kapcsolódni. Tudd, hogy mi történik körülötted, tarts elég távolságot fékezéshez, de ne túl sokat a haladáshoz. Nem nehéz, csak gyorsabban kell döntést hozni.
2013. okt. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Az oktatónak meg gratulálok... beletartozik ez is az oktatásba.
2013. okt. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

kor? nem?


Amúgy nem félj, az autópálya bár itt jelen esettben az autó út az egyik legbiztonságosabb útvonal egyike. Sztm elég ha 80-90km/h mész, többször kivan írva a lehajtó, illetve ha eltévednél a következő lehetőségnél kisorolsz és vissza fordulsz (NEM MENETIRÁNNYAL SZEMBE! :) )

2013. okt. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az autópálya teljesen biztonságos úttípus: nincs szembeforgalom, sem keresztező, hatalmasak a sávok, jó a tájékoztató infrastruktúra, egyszerű használni.
2013. okt. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én se voltam valami biztos magamban, de 10 perc után már a belső sávban robogtam, nagyon élveztem. Azóta ha csak tehetem autópályán megyek.:)
2013. okt. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
32%

A pálya sokkal biztonságosabb mint az utak😅


Persze ott is kell sok mindenre figyelni, lehajtonal nyilvan ne 110el menj, q nullás nem pálya hanem út egyébként és van benne körforgalom is az északi részén, kanyarok stb.


De ha mar pálya, pályán nincsenek szembejovok, nincsen lámpa es zebra se, így kevesebb eséllyel lesz baleseted, de ha lesz az nagyobb a sebesség miatt, szalagkorlat van, ezzel tompítod kicsit a baleset veszelyesseget. A lehajtokra tényleg figyelj mert ha nem mész rá elég könnyű eltevedned, navigáció javasolt.


En jobban szeretem a palyat, unalmasabb de gyorsabb és nem olyan veszélyes, persze az is be tud állni.


Anno engem se tanitottak meg.

2022. febr. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!