Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van értelme szabályosan...

Van értelme szabályosan közlekedni?!

Figyelt kérdés
"Csak" ma, "csak" kétszer álltam meg a zebra előtt, a külső sávban, hogy a gyalogost átengedjem. A belső sávban közlekedő autók közül, az első alkalommal majdnem nem állt meg, a másodiknál pedig meg sem állt az autó, úgy, hogy a zebrán áthaladó biciklis első kerekének nekiment, ráadásul tovább is ment, mintha mi sem történt volna!!! Én meg azóta is gyötrődöm, hogy én sodortam veszélybe valakit, azzal, hogy szabályosan közlekedtem, és elsőbbséget adtam a gyalogosnak. Hogy lehet ennyi paraszt az utakon???!!!!
2013. aug. 9. 20:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezen ne gyötrődj. Tapasztalataim szerint nagyon sokszor a gyalogosok természetesnek veszik, hogy megállnak az autók, ha a zebrára lépnek. Te megállsz. Ha a másik nem, az az ő gondja lesz, ha elüt valakit. És nem kicsi gondja.
2013. aug. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%

Jogos amit írsz, hogy sok az állat az utakon. De: a bringásnak egyrészt TOLNI kell a zebrán a bringát (ha rajta ül nem is állok meg), másrészt attól, hogy te a külsőben megálltál, neki még körül kell néznie, hogy másik sáv(ok)ban nincs-e érkező autó, amelyik nem áll meg. Nem te sodortad veszélybe, hanem ő saját magát.

A bringán ülő biciklis az nem gyalogos, hanem jármű - ennek megfelelően kell kezelni, tehát nincs elsőbbsége a zebrán, sőt szabálytalan is, ha teker rajta. Ezt viszont az átlag bringás vagy nem tudja, vagy nem érdekli. Csak ha utóbbi, akkor ne csodálkozzon, ha elütik.

2013. aug. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van.

Mások hülyesége miatt magadat idegesíteni, annak nincs értelme.

2013. aug. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, az is igaz, hogy tolni kell a bringát, és az is, hogy sok gyalogos természetesnek veszi, hogy elsőbbsége van. Viszont, a kresz szabályok között szerepel az is, hogy ha egy autó áll a zebránál, a többi is köteles megállni, attól független, hogy melyik irányból, vagy melyik sávból jön. Ugyanúgy kötelessége MINDENKINEK! figyelni a másikra a forgalomban.
2013. aug. 9. 21:05
 5/13 anonim ***** válasza:
Mióta vezetsz? Annyi minden van, ami benne van a KRESZ-ben és mégsem tartják be. Szerencsére sokkal többen vannak, akik igyekeznek megfelelően közlekedni.
2013. aug. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
18 éve van jogosítványom. Mindenki hibázik, én is. Hibáztam már sokszor, engem is szidtak már, de ilyenkor vagy kiteszem a kezem, hogy elnézést kérjek, vagy az elakadásjelzőt kapcsolom be, hogy megköszönjem a segítséget. De a mai vezetési morál, ami ebben az országban tapasztalható, az megdöbbentő, felháborító, vérlázító.
2013. aug. 9. 21:50
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem csak 3 éve van jogosítványom, 23 éves vagyok, de mégsem szokott zavarni az ilyesmi. Együtt tudok élni vele, együtt is kell, alkalmazkodni kell, felnőni a mai közlekedőkhöz, felvenni a ritmust, stb. Talán azért is látom így, mert 26 büntetésem van eddig, olyan ritkán közlekedek szabályosan, h azt a napfogyatkozás is megirigyelné, mégse volt soha balesetem még és tök nyugodtan vezetek. Kb. nem lepődöm meg semmin. Szó mi szó legtöbbször azért, mert nem igazán látok újdonságot... Leginkább olyanokat, amiket én is csináltam már.


De ez van. Sokkal több az ember mint régen, modernebbek, gyorsabbak az autók, változtak az emberek. Rengeteget szabálytalankodnak biciklisek. Én speciel biciklist csak akkor engedek el, ha jobbra kanyarodok zöld lámpánál, az meg jön felém zebrán. Tök szabálytalan, de én is mozgásban vagyok, ő is, lassítással elengedem, szinte nem is fékezek állóra, minimum az, hogy gurulok alapjáraton. Viszont normál gyalogátkelőhelyen át nem engedek és nem is engednék át olyan biciklist, aki nem tolja. Mert az tényleg a gyalogosoknak van. Én is sokat biciklizek, gyalogátkelőn tényleg én is tolni szoktam, egyébként járdázok állandóan, mert veszélyes. Lámpás zebrán nem tolom, de sima gyalogátkelőhelyen igen. Főleg nem a külső sávban kell megállni. Egyébként minden zebrán úgy közelítek meg, hogy számítva mégis a biciklisekre, gyalogosokra, gyerekekre, akik nem bírnak magukkal. Mondjuk mindenütt így közlekedek. Olyankor én is ideges leszek mikor elengedek egy gyalogost aki mondjuk a jobboldalon várakozik és én megállok neki a külsőben. Erre egy baromállat a belsőben majdnem elcsapja... Vagy ugyanez fordítva. De ilyen eddig pár alkalommal volt, az is az elején. Ha több sávos zebra van, én is körülnézek, nem csak a gyalogos. Inkább nem adok elsőbbséget, ha látom, hogy veszélybe sodornám. Sajnos a gyalogosokkal is óriási gond van, elengedi őket egy autó egy több sávos úton, majd megindulnak úgy, mintha zöldet kapnának és körül se kéne nézni. Rengeteg ilyen baleset volt, egyik autó megállt, másik sávban aki érkezett az pedig elütötte. Ilyenkor vagy meghalt, vagy súlyosan sérült. Ez úgy gondolom az autós és a gyalogos hibája is egyszerre. Én ma is gyönyörűen megtudtam állni egy nagy terepjáró mellett a kis coupe autómmal, mivel az mentőt engedett el. Láttam, hogy hirtelen megállnak mellettem, hát én is megálltam. Na meg a szirénát is hallottam.


Figyelni kell, ennyi az egész.


Nem csak az a baj, hogy sok a paraszt az utakon, még több a figyelmetlen. Azok engem sokkal jobban zavarnak, mint egy-egy marha, aki mondjuk hídra felfelé záróvonalon előz ész nélkül és fingja nincs semmiről, jöhet akár egy kis motoros 60-nal és megöli egy ilyen baromság miatt. Mert ő neki bőven 100 felett kell előznie. De ebből nem nekem lesz problémám, hanem neki, ergo teljes mértékben szarok rá. Az sokkal jobban zavar, mikor valami figyelmetlen hülye engem veszélyeztet. Parasztok inkább másokat szoktak, nekem még úgy konkrétan veszélyhelyzetem miattuk nem igazán volt. Mivel inkább nekik magukat sodorják veszélybe, ha mondjuk megszűnő sávon előznek, meg behajtanak a leforduló sávba, hogy onnan elém vágjanak. Mint pl. néhány okos motoros. Full rajtam múlik, hogy él-e, vagy hal-e. Egyszer majd véletlenül nekem is kevés alvás jut, nem fogok tudni csupán egyetlen alkalommal 100 felé figyelni, aztán meg is lesz a baj. Ugyanis rengetegszer volt már olyan, hogy ÉN figyeltem MÁS helyett... Meg én gondolkoztam előre, hogy mit akar a másik, megelőzvén ezzel a balesetet.

2013. aug. 10. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
29%

Véleményem szerint ez egy nagyon hülye módosítás volt, hogy gyalogosnak meg kell állni zebránál, mert több balesetet okoz, mint amíg ez nem volt, lásd a Te esetedet is.

Az én eseteim meg: nyakamba repülő alkatrészek, mert Pistike jópofizik a zebránál, és úgy dönt, átmegy.

Vagy nem számítasz rá, hogy az előtted menő egyszercsak megáll, mert nem látod tőle, hogy egy gyalogos kelne át a zebrán, hátulról megtolod...

Meg igen, ezek a kétsávos utak, ahol az egyik megáll, addig a másik sávban kivasalják a gyalogost.

Vagy valamelyik nap is a busz, repült benne egy nőci 5 métert, mert fékezett egy gyalogos miatt, felvette a kamera.

2013. aug. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Úgy látom a bringásoknak a tyúxemére léptem.
2013. aug. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan semmi sem tiltja, hogy a bringás kerekezzen a zebrán, de valóban nincs elsőbbsége. Más dolog, hogy egy okos autós ezt a bringaút-átvezetésen is szememre vetette, ahol viszont igenis elsőbbségem van a kanyarodóval szemben...
2013. aug. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!