Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szemüvegeseknél hogy van a...

Szemüvegeseknél hogy van a motorozás?

Figyelt kérdés
Szemüveges vagyok és indulni fogok az autóiskolában motorre jövőre, de nálunk szemüvegeseknél ez hogy van a bukósisakkal? Vagy nyugodtan fellehet rá úgy venni? vagy az nélkül? Mivel messzire van de csak betűkre használom kb 2 es erősségű.

#motorozás #szemüvegeseknél
2013. okt. 6. 00:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Szemüveg esetén, az a szabály, hogy mindig legyen nálad egy második is. Egyébként orvosi vélemény alapján dőlne el kell-e vagy sem. (kell is egy orvosi vizsgálat jogsi előtt, ezt elvileg kresz alatt megcsinálják).


Bukósisaktól nyitottnál és felhajtható full-facenél nem lesz gond. Sima full-face esetén valószínű, hogy le kell venned, de ha már a fejeden van a bukó, fel tudod venni a szemüvegedet is.

2013. okt. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Blaiseboy ***** válasza:

Az orvos mondja meg, hogy kell-e a vezetéshez szemüveg, vagy sem. Ha kell beütik a jogsidba majd, és rendőr ellenőrizheti.

Ha kell, egész nyugodtan felveheted a sisak alá, nem fog zavarni, olyan mint a napszemüveg.

De ha úgy érzed nem kell, akkor mond, hogy csináltatsz kontaklencsét, mert azt nem fogja ellenőrizni, max a vizsgán, de ezt nem tudom pontosan...

2013. okt. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Befér a sisak alá csak nekem kényelmetlen. Én kontaktlencsében motorozok.
2013. okt. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sisakválasztásnál fő szempontnak kell nálad lennie annak hogy szemüveggel is kényelmes legyen. Vannak ilyen sisakok. Keresni kell.

Egyébként meg sisak fel, szemüveg fel aztán indulás.

2013. okt. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vannak sisakok amiket eleve úgy terveztek, hogy szemüveggel is kényelmes legyen.
2013. okt. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is szemüveges vagyok. Először fel a bukó, aztán a szemüveg. Nem akadályozzák egymást. :)
2013. okt. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!