Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Volt már részed "bénázó"...

Volt már részed "bénázó" sofőrrel egy autóban ülni? Mi volt a legkomolyabb hibája?

Figyelt kérdés

Én egyszer egy hölgy ismerősöm mellé ültem be, az első 10 percben azon gondolkoztam,hogy egy 10-es skálán ez mekkora hiba volt részemről, aztán mikor az autópályán a belsősávban haladtunk szóltam neki,hogy itt kell lehajtani, ő pedig mellőzve a tükröt vagy a hátrapillantást már ment is, a külső sávban haladó terepjáró sofőrje tövig nyomta a dudát, a hölgy gyorsan visszakormányzott a belsősávba, de addigra már egy Audi sofőrjét kényszerítette fékezésre, mert az meg látva a sávváltási szándékunkat megindult.

Persze nem sikerült lehajtani, így vagy 15-20 perccel tovább élveztem az adrenalin dús utazást, végül épségben elértem az úti célomat.(Indexelni legalább nem felejtett el)

Általában biztonságban érzem magam utasként, de ez az egy alkalom volt, hogy szó szerint féltem.

Végül arra jutottam,hogy egy 10-es skálán ez egy 9-es hiba volt abból a szempontból,hogy beültem mellé, azért nem 10/10 mert épségben elértem a célomat.

De egyébként vannak hölgy ismerőseim akik profik, például a 60 éves nagynéném is kiválóan vezet, tehát ez nem a nők ellen szólt, csak éppenséggel egy hölgy ismerősöm volt az akinek még kellett volna néhány plusz órát vennie.


(Ezen kívül számtalan hibát vétett, és feltehetőleg számtalan autós vérnyomása szökött 200-ra miatta, de ők az autópályás esettel ellentétben simán megúszták.)



2013. okt. 8. 16:43
 1/5 RipKoresz válasza:
Szerencsére nem.. anyukám jól vezet, apukám meg még jobban.. màs kocsijában nem ültem még nagyon.
2013. okt. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyirányú utcába menetiránnyal szemben behajtás, elsőbbségadás elmulasztása, nyitott ajtóval elindulás, villamospályán tiltott helyen közlekedés. Mindez véletlenül! Jó gyerek amúgy, de nem szívesen ülök be mellé.
2013. okt. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az, hogy vak volt. De még így is jobban vezetett, mint egyesek, akik azt hiszik magukról, hogy versenyautó pilóták.
2013. okt. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Aposom: athajt a piroson,majd megall az utkeresztezodes kozepen,mert eszreveszi,hogy mindket iranybol jonnek.100 m-es kocsisor elozesebe kezd(amik nyilvan nem ok nelkul allnak)Feltolat a temeto keritesre. Belathatatlan kanyarokban eloz( termeszetesen jottek szemben)1-esben valtas nelkul akar kilometereket is megtesz.Sorolhatnam meg, csoda hogy el.

Baratnom 5 perces utszakaszon ketszer karcolta meg az autot,majd leparkolt egy meretes szemeteszsak tetejen.

2013. okt. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy autóban ülni még nem ültem vele, de már láttam ilyeneket.


Autópályán megyünk, 130-al a jobboldali sávban, előttünk egy terepjáró. Az meg megy 110-el. Elkezdjük kielőzni, sikerül is picit nehezen, de mit láttam? CB rádiót a terepjárós kezébe. Na jól van megyünk tovább. Megint megelőzünk 1 terepjárót, az is CB-zik nem volt nehéz összerakni egymással beszélnek. Ezzel nem is lenne gond, megyünk 130-cal rendesen, mikor mellettünk vagy 160-nal elmegy az egyik terepjárós akit megelőztünk. Bejön elénk, majd 5-10 perc után megint 110-el megy. Oké. Elkezdjük előzni, erre ő is elkezd előzni, mert előtte egy kamion ment, de tükörbenézés, és indexelés nélkül, ezt dudálás követte a részünkről. Jó, a terepjárós visszamegy a sávjába, de mi őt is megakartuk előzni. Előzni kezdtünk de az a b*zi csak azért is rálépett a gázra, nehogy már megelőzzük. Nagy nehezen megelőztük. Rá 20 perccel megint ott van előttünk, megint lelassít (5-10 perc alatt) majd megint előzésbe fogtunk immáron 2 perces dudaszóval jeleztünk a terepjárósnak hogy döntse el, hogy mit akar.

2013. okt. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!