Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kamionosok, nemzetközi hiv....

Kamionosok, nemzetközi hiv. Vezetők! Ti mivel tartjátok az ébrenlétet, hosszú végtelen utakon?

Figyelt kérdés

Mindenféle xarságot olvastam már a neten, de egyik sem győzött meg.

Egyenlőre a kávé és az energiaital mellett tartok + savanyú cukorka.:P

Elárulnátok, hogy milyen kávét szoktatok inni és ti hogyan készítitek?

Csak kizárólag kamionosoktól és más nemzetköziző söföröktől várom a válaszokat!


2013. okt. 29. 00:33
 1/9 anonim válasza:
92%
Apukám kamionos, ő a kávét nyomja magába literszámra, napi 16-17 órát vezet, 3-4 órát alszik, szóval muszáj.
2013. okt. 29. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A napi vezetést ki lehet birni mindenféle csodaszerek nélkül is,persze csak ha betartja az előirt pihenőket.
2013. okt. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Még jó, hogy csak napi 9 órát lehet vezetni kedves első. Aztán csodálkozunk, ha egy kamionos balesetet csinál. Most legalább tudom miért...
2013. okt. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a kávétól, energiaitaltól, hanem a szotyizástól is. Igaz, az ébrenlétet, nem lehet sokáig fenntartani, csak kitolni.
2013. okt. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Lehet, hogy papíron csak 9 órát lehet, kedves válaszoló, de a munkáltató szarik a papírokra :) Taugráfórával is lehet trükközni. Szerinted jókedvében vezet ennyit?
2013. okt. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Aludj 1 órát általában segít más csak ideiglenes segítség!
2013. okt. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
tökmag és rock zene :)
2013. nov. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért ma már a nagy többség betartja a kódexet, napi 9 órát (hetente kétszer 10 - et is) lehet vezetni. Persze nekem is volt olyan cégem, ahol fizették a büntetést, négykézben mentünk 42 órát is. De nem ez a jellemző.


Ha betartja az ember az előírásokat, akkor elég jól lehet bírni. Gond akkor van (és főleg a nyomorult tilalmak, kamionstop az oka ennek), ha éjszakázni kell, és nappal aludni, akkor már nem mindig elég a pihenés, főleg a nyári hőségben. Vesztegelj hétvégén, aztán vasárnap este tízkor indulás, egyszerre meglendül mindenki. Potyognak is a kamionok árokba hétfő hajnalban. Ennek a kamionstop az oka.

Én elég jól bírom. A kávé nem sokat számít, rádiót hallgatok, jó a hangoskönyv, kabaré ilyesmi. Szotyolázni szoktam, kekszet majszolok. Ha meg az sem elég kiállok egy - két órára, nem alszom ki ugyan magam, de több mint a semmi, kicsit pihentetem a szemem. Tegnap jöttem haza, az utolsó két hétben folyamatosan éjjeleztem, úgy jött ki a lépés.

2013. nov. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Èn nem vok kamionos de egyik haverom igen, ő amfetamint nyom, ès függő lett
2016. febr. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!