Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Néhányan egy fél másodpercet...

Néhányan egy fél másodpercet nem tudnak várni, amíg visszakapcsolják a reflektort?

Figyelt kérdés

Magyarázat: sötétben megyek haza autóval. Városon kívül jön szembe velem egy autó. Leveszem a reflektort. Ő is. De mielőtt mielőtt még elkerülne engem az utolsó pillanatban rám kapcsolja a reflektorát. Tényleg nem bír ki még egy pillanatot az ilyen ember, csak amíg a két autó elkerüli egymást?

Nem egy ilyen autóssal találkoztam az éveim során. A dolog miértjére lennék kíváncsi.



2013. okt. 29. 08:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Ködlámpásokra szoktam így rányomni a refit, hadd érezze a törődést, ha már ő is leszarja a szembejövőket.
2013. okt. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

leírom neked :

-ez egyfajta szivatás,bosszúállás,visszavágás,menőzés,stb,

amikor ,az utolsó előtti pillanatban a képedbe nyomják a refijüket,már tudják,hogy nem tudsz úgysem visszavágni,ahhoz nincs már időd,így büntetlenül megcsinálhatják ezt veled,

2013. okt. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nincs első ködlámpa az autón :) Felfelé sem veret a lámpa, erre mindig ügyelek.

Igen kedves második, én is arra jutottam, hogy valami hasonló lehet a motivációjuk.

2013. okt. 29. 09:08
 4/9 Dörmögő ***** válasza:
100%
Én nem gondolok ez mögé ilyen számító gondolatokat. Szerintem csak kifogtál egy pár olyat aki nem gondol bele hogy túl korán kapcsolja vissza a refit.
2013. okt. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én azt rühellem, amikor valakinek annyi agya nincsen, hogy azt felfogja, hogy ha mögöttem van, akkor is vakít a reflektorral, nem csak ha szembe jön.
2013. okt. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én azt rühellem, nem fogja fel, hogy ha vakítja a mögötte lévő, akkor a tükör alján a kapcsolót átbillentve megszabadulhat ettől. :)
2013. okt. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, főleg amikor a jobb és baloldali tükrökből is elvakít, az a legjobb.
2013. okt. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindannyian tudjuk, hogy kisebb mértékben ugyan, de a tompított is vakít. Emiatt rövid ideig ugyan, de minden egyes szembejövő után vakon megyünk. Szerintem akik ilyenkor hamar visszatolják refire, egyszerűen megijednek a vakvezetéstől és mielőbb látni akarják, mi van mögötted-előttük.

Szóval nem hiszem, hogy szándékos szívatásról lenne szó.

2013. okt. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez lehet így van. De ha visszakapcsolja,attól még ugyanúgy vezet vakon,azon a refi sem segít.. :)
2013. okt. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!