Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy buszsávban legálisan...

Egy buszsávban legálisan haladó jármú vagy kerékpár, ha egy kereszteződésbe ér, ahol merőlegesen hajt rá a zebrára, ahol a gyalogosokat zöld lámpa engedi át éppen akkor, kinek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés

Csak én gondolom rosszul, hogy a gyalogosnak ilyenkor elsőbbsége van?


KRESZ könyvben nem találtam erre vonatkozó részt.



2013. okt. 30. 14:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt hozzátenném, hogy világít közben a busz felirat...
2013. okt. 30. 14:02
 2/5 anonim ***** válasza:
30%
A gyalogosnak van elsőbbsége a zebrán. Akkor is, ha tilos van neki. (Nem csak szabálytalankodó lehet ilyen helyzetben, hanem beteg, nehezen mozgó is.)
2013. okt. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nekem friss jogsim van, 1 éve tanultam a KRESZT, elvileg még emlékszem :). Ha lámpa van egy kereszteződésben, akkor az a hétszentség (kivéve, ha rendőr irányít).

Itt ebben az esetben szabad jelzése van a gyalogosnak is és buszsávban jövő kerékpárosnak is. Nem értem, hogy hogy fordulhat elő ilyen, de azt gondolom, hogy ilyenkor bizony a gyalogosnak kellene, hogy elsőbbsége legyen, de a bicikliseknek eszük ágában sincs még csak lassítani sem ilyen helyzetben.


Én nem biciklizem, csak autósként és gyalogosként veszek részt a forgalomban, de úgy emlékszem, hogy úgy tanultam, hogy a zebrán áthaladó az első ha egyáltalán nincs lámpa, ez meg szerintem valami hasonlónak szitunak minősül.

2013. okt. 30. 14:46
 4/5 A kérdező kommentje:
Az más kérdés, hogy miközben suhan a buszsávban eszébe sem jut (miért is nézegetné?) hogy, ha 2-3 gyalogos egyszerre és határozottan lép a zebrára, akkor valószínűleg zölden mennek át... arra bezzeg van esze, hogy a középső ujjával mutogasson. :S
2013. okt. 30. 14:52
 5/5 anonim ***** válasza:
77%
Kizárt, hogy rendeltetésszerűen működő jelzőlàmpa egymásra merőleges irányoknak adjon szabad jelzést. Vagy hibás volt a lámpa (azonnal jelentsd be a közútkezelőnek) vagy valaki túl gyors/lassú volt. Lehet, hogy a gyalogosok túl lassan keltek át és letelt a zebra kiürítési ideje leketyegett, miközben a BUSZ jelzés elejére jött is a bringás. Tanulság: zebrát akkor is fokozott óvatossággal közelítünk meg, ha szabad jelzést kapunk, mert nem minden gyalogos képes a szabad jelzés alatt átérni!
2013. okt. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!