Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Küllő fény használatáért meg...

Gereth kérdése:

Küllő fény használatáért meg fognak büntetni a rendőrök biciklin?

Figyelt kérdés

[link]


ezen a linken van amit venni szeretnék (ha legális)



2013. aug. 29. 17:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem fognak ezért megbüntetni téged ebben 100%osan biztos vagyok
2013. aug. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10%

Csak azér ugathatnak hogy mért nem sárga színű de inkább örüljenek hogy ki vagy világítva ,ha véletlenül belédkötnének amit kétlek de ha mégis azt kell mondani hogy ez a láthatóságod miatt van.


Hátra felé nem világíthat fehéren ,és előre pirosan de ennek a kritériumnak megfelel

2013. aug. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Dörmögő ***** válasza:
50%
A biciklin előírás szabályozza hogy hol és milyen világítás kell. A küllők közt prizmát ír elő, így igen, megbüntethet a rendőr ha épp olyanja van. Ugyanúgy ahogyan a személyautó oldalára sem lehet felszerelni mindenféle világítást.
2013. aug. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azt írja elő a törvény, hogy lennie kell prizmának (van is). Azt nem mondja, hogy ott nem lehet lámpa - legalábbis én nem találtam ilyen részt. Viszont a tiltás - megengedés rész nem világos nekem továbbra sem. Ezért is nem tudom eldöntenie kinek van igaza :) köszi a kommenteket
2013. aug. 29. 22:49
 5/11 anonim ***** válasza:

Van egy ilyen alap dolog a KRESZ-ben: Amit nem tiltanak azt szabad.

Konkrétan ilyen tiltás nincs. Viszont sárga prizmának is lenni kell legalább elől.

2013. aug. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A masik dolog ami eszembe jutott, hogy a szovegbe kotnek bele, ami elvonhatja a figyelmet.
2013. aug. 30. 09:17
 7/11 Dörmögő ***** válasza:
50%

A világító és fényjelző berendezések alkalmazására és működésére vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek


37. § (1)116 A járművön csak olyan fajta, olyan színű, oly módon elhelyezett és annyi világító-, illetőleg fényjelző berendezést szabad alkalmazni, amilyent és amennyit a rendelet előír vagy megenged. Ez a rendelkezés nem vonatkozik az olyan világítóberendezésekre, amelyeknek a fénye a jármű üzemszerű használata során kívülről sem közvetlenül, sem közvetve nem látható (pl. csomagtér-megvilágító lámpa, szerelőlámpa), továbbá azokra a világító-, illetőleg fényjelző berendezésekre, amelyeket a világító- és fényjelző berendezések elhelyezése tekintetében jóváhagyási jellel117 ellátott járműveken gyárilag helyeztek el.

2013. aug. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ma 09:33

Ez szép és jó, de ebben hol van, hogy a kerékpárt nem lehet felszerelni olyan cuccal amit ő rendelni akar?

Ráadásul ezek a rendeletek, igencsak autó specifikusak.

2013. aug. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
hat en ott latom benne, hogy csak AZT, csak ODA es csak OLYAT lehet rakni amit eloirnak, vagy megengednek. de ne legyen igazam :)
2013. aug. 30. 13:16
 10/11 Dörmögő ***** válasza:
74%

Tisztelt Kiss Iskolás


Akkor ezt is kikeresem neked ha már önszorgalommal nem rendelkezel.

Kerékpár: olyan, legalább kétkerekű jármű, amelyet emberi erő hajt, és ezt legfeljebb 300 W teljesítményű motor segíti. A kerékpáron a kerékpárt nem hajtó személy is szállítható erre alkalmas ülésen. A kerékpáron utánfutó vontatására alkalmas berendezés helyezhető el.


[link]


Még összegzem is neked a lényeget. A kerékpár JÁRMŰNEK minősül, és ahogyan azt nemrég belinkeltem nem szerelhető fel hasraütés szerűen mindenféle világító vacakkal, kizárólag csak olyat tehetsz rá és oda amit a Kresz előír.

2013. aug. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!