Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem lehet a sebességkorl...

Miért nem lehet a sebességkorlátozást az aszfaltra felfesteni?

Figyelt kérdés
Pofáznak, hogy így a baleset megelőzés meg úgy, de akkor könyörgöm, miért nem lehet az esetleges korlátozásokat az aszfaltra is felfesteni, mint mondjuk a gyalogos átkelőre, meg az elsőbbségadásra figyelmeztető jelzéseket?
2013. nov. 3. 09:20
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Mert a vakokat jó esetben kiszűrik az orvosi vizsgálaton, míg ha valaki direkt telibefossa a táblát az a felfestésre sem fog bagózni.
2013. nov. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%
én azt szeretném ha zongoralakk feketévvel lelakkoznák a kanyarokat mint japánba a hegyi drifteken és lehet sodródtatn ia kocsikat a főutakon drifteltetni
2013. nov. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

De fel lehet, csak nem szokás.


A legközelebbi kisváros egyik "végén" mostanában rövid idő alatt több halálos baleset is volt (kamion vs Swift, kamion vs gyárkerítés), ott szép nagy körben fel van festve az 50-es szám az aszfaltra reflexív (fényvisszaverős) festékkel.

2013. nov. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De jó ötlet lenne szerintem, ha már a táblát nem nézi valaki egy ilyen felfestés gyakorlatilag kiverné a szemét. A Bosnyák téren van egy egész jó próbálkozás, UV zöld alapon van a gyalogosátkelő tábla, fényvisszaverő festékkel pedig a zebrára figyelmeztető felfestés, nem lehet nem észrevenni. Gondolom egy esetleges 30-as korlátozásnál is jó ötlet lehetne, igaz így lehet kevesebb pénz folyna be az államkasszába.
2013. nov. 3. 10:36
 5/8 anonim ***** válasza:
Pénz kérdése az egész. Egy táblát legyártani párezer forint, és ha még el is lopják 15-20 év alatt párszor, akkor sem került sokba. Az útburkolati jelet forgalmasabb utakon viszont néhány évente újra kell festeni kivezényelve egy brigádot, lezárva a sávot, a megfelelő minőséget pedig nem tudják egy egyszerű flakonos szórópisztolyos festékkel biztosítani (a közútkezelő meg amúgy sem szeret útburkolati jeleket festegetni). Illetve nagy hátránya, hogy csúszik, ez által nő a fékút, ami pl. egy zebra előtt nem feltétlen ideális. Van persze profibb felület is, de az még plusz pénz.
2013. nov. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne? Magyarországon is sok helyen fel van festve, mennyi a plafon, nem tudom merre közlekedsz, én bizony egész sok ilyet látok. És hasznosnak találom, noha nem vagyok túl bamba típus.
2013. nov. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is hasznos lenne. Az államnak meg hosszútávon abból sem lesz több pénze, ha fogynak az adófizető polgárok, mert 130-al beleszálltak a kanyarba..
2013. nov. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem nézi a táblát, akkor alkalmatlan arra, hogy közúton közlekedjen.
2013. nov. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!