Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Feloldja-e a vasúti átjáró a...

Feloldja-e a vasúti átjáró a sebességkorlátozást?

Figyelt kérdés
30-as tábla van a vasúti átjáró előtt. 30-cal mentem át, de az átjáró után felgyorsítottam 50-re, később láttam, hogy mértek. Megbüntetnek?
2012. ápr. 22. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Bizonyos esetekben igen!

A vasúti átjáró előtt a vasúti átjáróra figyelmeztető táblával együtt elhelyezett sebességkorlátozás jelzőtábla hatálya a vasúti átjáró kezdetéig tart.

2012. ápr. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, ott volt, akkor megúsztam.
2012. ápr. 22. 13:03
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Ezt korábban megkérdeztem egy kresz oktatótól. Azt mondta, nem, mert a vasúti átjáró nem minősül útkereszteződésnek. Az ilyen korlátozást, a következő útkereszteződés kezdete, vagy az ellentétes értelmű tábla oldja fel.

Erre azt kérdeztem tőle miért nem útkereszteződés a vasúti átjáró?

Az volt rá a válsz, hogy az útkereszteződés fogalmában nem szerepel a vasúti átjáró, mivel az kötött pálya és nem út.

Tehát nem oldja fel.

2012. ápr. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3:


Az oktatód adja vissza a papírjait, te meg olvasd el a KRESZ idevágó sorait:


A járművek forgalmára vonatkozó tilalmi jelzőtáblák


14. § (1) A járművek forgalmát tiltó vagy korlátozó jelzőtáblák:


d)59 „Sebességkorlátozás” (30. ábra); a tábla azt jelzi, hogy az úton a táblán megjelöltnél nagyobb sebességgel haladni tilos. A tábla alatt elhelyezett hóesésre (97/a. ábra) vagy esőzésre (97/b. ábra) utaló kiegészítő jelzőtábla azt jelzi, hogy a sebességkorlátozás csak a megjelölt időjárási körülmények vagy nedves útburkolat esetében érvényes. Kiegészítő tábla jelezheti, hogy a sebességkorlátozás meghatározott időszakra vagy bizonyos járműkategóriákra vonatkozik;


(6)77 Az (1) bekezdés c)-g) pontjában említett jelzőtábla hatálya a táblánál kezdődik és a következő útkereszteződés kezdetéig tart, kivéve, ha a jelzőtábla alatt elhelyezett kiegészítő tábla ennél rövidebb távolságot jelöl meg, vagy a (7) bekezdésben említett jelzőtábla a tilalmat előbb feloldja. A vasúti átjáró előtt a 90., 91., 92. vagy 95. ábra szerinti veszélyt jelző táblával együtt elhelyezett, az (1) bekezdés d) pontjában említett jelzőtábla hatálya a vasúti átjáró kezdetéig tart.


(7) A „Sebességkorlátozás vége” jelzőtábla (56. ábra) az (1) bekezdés d) pontjában említett tábla, az „Előzési tilalom vége” jelzőtábla (57. ábra) az (1) bekezdés f) pontjában említett tábla, a „Tehergépkocsira vonatkozó előzési tilalom vége” jelzőtábla (58. ábra) az (1) bekezdés g) pontjában említett tábla, a „Mozgó járművekre vonatkozó tilalmak vége” jelzőtábla (59. ábra) pedig az (1) bekezdés c)-g) pontjában említett valamennyi tábla hatályát feloldja.


[link]


:)

2012. ápr. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A magyar kresz váltosa pl a 2010- es változások érvényesek vajon kűlföldön is? Ergo nemzetközileg változik a kresz, vagy csak helyileg országszinten?
2013. febr. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!