Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Minimum mennyivel kell menni...

Minimum mennyivel kell menni autópályán?

Figyelt kérdés
Egy éve van jogosítványom, de saját autóm csak egy hete, így nem vagyok túl gyakorlott és autópályára még nem mentem. Holnap viszont Szegedről Budapestre kell mennem. 80-90 körül érzem még biztonságban az autót, ez nagyon kevés? Mit javasoltok? Kerüljem inkább el az autópályát?
2013. nov. 18. 10:51
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
70%
külső sávban, (nem a leálló sáv!) nyugodtan "bandukolhatsz" 80/90 km/h sebességgel! (ezzel még nem tartod fenn a forgalmat), aki gyorsabban akar haladni, az majd használja a belső sávokat.
2013. nov. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
2013. nov. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
52%

A 60 km/h a minimum, ahogy a másik kérdésben írják.


Megpróbálhatod a külső sávot, de én egyszer mentem 12 km-t 80 km/h-val az M1-esen (egy 40 éves motorral, mert ott volt neki a normális tempója), hát volt kamionos aki dudált, hogy menjek előle, ne tartsam fel.

Ha mered tartani a 100-at, akkor szigorúan a külsőben megteheted az utat.

Egyébként normálisan közlekedve kevésbé veszélyes, mint egy átlagos út, mert a szalagkorlát másik felén vannak a szembejövők - szóval biztonságos az, csak ha ilyen tempóban akarsz menni figyelj a tükrökre is alaposan a hátulról 30-40 km/h-val gyorsabban érkezők miatt.

2013. nov. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
49%

...autópályán NINCS legkisebb kötelező sebesség, hacsak ezt külön tábla nem jelzi!


dee, néhány "kiválló" oktató helyen az alábbit tanítják:

A minimális sebesség

Autópályán, autóúton a minimális sebesség ha a látási és az útviszonyok lehetővé teszik: 60 km/óra. Ez azt jelenti, hogy aki a jogszabályból adódóan vagy a saját erejéből nem képes ilyen sebességgel haladni, annak tilos az autópályán, autóúton közlekedni. Pl: elromlott járművet vontatva (40 km/ó) a legelső lehetséges helyen, el kell hagyni ezeket az utakat!

[link]


vszínű, hogy erre gondoltak ezen szabályuk "megalkotásakor"

KRESZ "37. § (1) Autópályán és autóúton, valamint az azokra való ráhajtásra szolgáló úton (az előjelző táblától kezdődően) csak olyan gépjárművel, illetőleg gépjárműből és pótkocsiból álló járműszerelvénnyel szabad közlekedni, amely sík úton legalább 60 km/óra sebességgel képes haladni; ezeken az utakon más jármű közlekedése tilos."

2013. nov. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
45%
90 alatt ne menj, mert feltartod a kamionokat, s nekik előzni elviekben tilos. (bár én kamionnal úgy hagyom le előzni tilosban is az álmodozó kisautókat, mint a huzat).
2013. nov. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
22%

Ha biztonságban akarod magad érezni, akkor kinézel egy szimpatikus kamiont, és beállsz mögé olyan távolságra, hogy ha bármi miatt vészfékez, még ne szállj bele, de egy másik kamion ne tudjon közétek besorolni, hogy a szélárnyékban "vonatozzon".

Ha jön egy gyorsabb kamion, akkor átsorolsz amögé, és vele együtt előzve mögötte mész tovább.

Hosszabb utakon mindig akadt egy-egy piszkált tachográfos, akinek a 90 km/h kicsit valahogy több volt mint a többieké.

Üzemanyagot is spórolhatsz, bár a folyamatos koncentráció és az előre kilátás hiánya van akit nyomaszt hosszabb távon. Így biztos nem fog senki beesni a seggedbe reflektorral, nem dudálnak le, konfliktusmentes utad lesz.

A kamionoknál csak "kicsivel gyorsabb" nem lehetsz. Vagy beállsz közéjük, vagy felveszed a belső sáv tempóját (valahol 140-150 között szokott lenni a gyakorlatba), de ezt nem javaslom egy kezdőnek, aki még fél is.

2013. nov. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
0%
igen kevés. az autópályán haladni kell nem főúti tempóval tötymörögni. milyen autóról van szó? egy micránál vagy ladánál lehet életveszélyesnek tűnhet a 120, de 3-as BMW-vel főúton is 100 felett megyek, pályán meg 140-150, de a 180-nál is stabil az autó tartása. egyenes úton nyomni a gázt, haladva a többiekkel nem veszélyes, sőt ez a legbiztonságosabb. ha baleset van pályán, nem a gyorshajtás miatt szokott lenni első sorban.
2013. nov. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
71%

"(bár én kamionnal úgy hagyom le előzni tilosban is az álmodozó kisautókat, mint a huzat)."


Hát ezt addig csinálod amíg úgy nem büntetnek meg mint a huzat.


Kérdező!


Bunkók mindig lesznek tök mindegy mennyivel mész.


Én amikor viszek ki németbe kutyákat, (vagy hozok onnan), akkor hatalmas betűkkel ki van írva az autó hátuljára angolul, hogy élő állatok van a kocsiban.


Meg van adva (a főnököm által) hogy mennyivel mehetek, a kutyák miatt, és van aki tök normális és van amelyik villog, dudál, le akar lökni az útról (mert ugye ott még sebességhatár sincs, néhány kivételtől eltekintve)


Menj nyugodtan 90-el, úgyis lesznek korlátozót táblák néha (szerencsédre), meg egy idő után már látod, hogy nem olyan gáz, és fogsz többel is menni.

2013. nov. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. egy 98-as nissan micrám van.

ha ülne mellettem tapasztalt sofőr, nem félnék ennyire, de egyedül be vagyok parázva. lehet,hogy az 5-ös főúton megyek inkább, azt mondják,hogy az szinte az autópálya mellett halad.

2013. nov. 18. 11:48
 10/46 Beviz Elek ***** válasza:
47%

Ha nem érzed biztonságosnak a 130-140et, akkor a minimum 90et tartsd mert a kamionosok nem elözhetnének. Viszont... ha átérzed a helyzetüket, rájössz, nekik NEM mindegy, hogy 88 vagy 90.


A legfontosabb, hogy belsö sáv használata elött nem elég egyszer belenézni a tükörbe. Ami még messze van, jöhet 200 fölött is.

2013. nov. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!