Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van értelme a ködlámpának?...

Van értelme a ködlámpának? Büntethet a rendőr ha van de nem használom ködös időben?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy vakítja a szemből érkezőket és hogy nem ér semmit mert a köd ellen nem sok mindet tudsz csinálni.
2009. nov. 21. 10:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem büntethet a rendőr csak ha indokolatlanul használod.

Szerintem nagyon is van értelme, ködben sokkal jobban lát a szembejövő, meg azért többet ér rossz időben mint egy sima tompított. Én 20.-án hajnalba közlekedtem, kb 10m-es volt a látótávolság és kipróbáltam ködlámpával és anélkül... elég nagy volt a különbség még ilyen rossz látási viszonyok között is.


Én lakott területen kívül is szoktam használni rossz utakon, kátyúkereső lámpának :)

Szerintem nem vakít. Egy rosszul beállított xenon ezerszer zavaróbb este!

2009. nov. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Rosszul hallottad.Egy jó és jól beállított ködlámpa senkit nem vakít,mivel bőven a tompított "síkja" alatt világít.

Egy lapos és széles ugyanakkor rövid(max 15-20m)fényszőnyeget

terít az autó elé.Gyorsabban ködlámpával sem fox tudni menni,de az út két szélét sokkal jobban látod és nem csinál a fény "vattacukort" előtted mivel a köd alá világít.A KRESZ szerint a vezető +ítélésére van bízva a használata.

2009. nov. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat, úgy vettem észre hogy akinek van az általában felkapcsolja
2009. nov. 21. 12:30
 4/13 anonim ***** válasza:
47%
Tök sötétben ha valaki mögé érsz iszonyat zavaró, akárhogy van beállítva. Persze nem szokás lekapcsolni, hiába hogy ÚGYSEM FOGSZ AZ ELŐTTED MENŐ ELÉ LÁTNI. Pár mp után felkapcsolom az ilyenekre a ködzárót, "nesze paraszt, hogy lássál" felkiáltással.
2009. nov. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Pár mp után felkapcsolom az ilyenekre a ködzárót, "nesze paraszt, hogy lássál" felkiáltással."


-Az ilyenekre szoktam még a refit rátolni,hogy ő is lásson.. :-)

2009. nov. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Azért nem büntethet, ha nem használod. Sehol nincs olyan a KRESZ-ben, hogy köteles vagy használni a ködlámpát. Az viszont benne van, hogy mikor használhatod, és ha olyankor is használod, amikor nem lehet, akkor megbüntethet.
2009. nov. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
a vakításhoz én mint motoros szólnék hozzá. a ködlámpa egyáltalán nem vakít a sz*rul beállított lámpákhoz képest! marha idegesítő tud lenni mikor (főleg terepjárósok) nem állítják leglentebbre a lámpa fokozatát és alig látok, de ködlámpa eddig még engem sose vakított.
2009. nov. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
És nyílván ha kitalálták van értelme. Mivel a "Látni és látszani" elvet kellene hasznosítani. Nem csak az a lényeg hogy te látsz a nélkül is! Lásd az első köd utáni katasztrófát az utakon!
2009. nov. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Az viszont benne van, hogy mikor használhatod,"


-Téves.Már rég nincs benne. Csak annyit mond 'mikor a látási viszonyok indokoltá teszik..'ez erősen relatív

2009. nov. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen relatív, de attól még benne van :P
2009. nov. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!