Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Bűncselekményt elkövető...

Ladás kérdése:

Bűncselekményt elkövető járművezetőt, illetve járművet megkülönböztető jelzést (hang+fény) használó rendőrségi jármű üldöz! Az üldöző rendőrségi járműnek be kell tartani az üldözött jármű mögött a követési távolságot?

Figyelt kérdés
Az adott esetben az üldözött jármű hirtelen fékez, a rendőrségi jármű ezért érintőlegesen ütközik vele, minek következtében az árokba csúszik. Ezért a rendőr felelősségre vonható??

#rendőr #védeni!
2013. dec. 3. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:

dehogy kell, örülj neki ha nem tolnak fel a betonfalra meg nem lövik ki a kereket, vagy rosszabb esetben téged.

ha nem állsz meg onnantól jogukban áll téged ártalmatlani bármilyen módon.

2013. dec. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

csúnya meglepetés fog téged érni szerintem ha egy 9 milissel találod szembe magad :) de nem fog sokáig tartani nyugi :)

ez jár annak aki ellenszegül a törvény urainak és bűncselekményt követ el.

2013. dec. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én nem voltam jelen, ismerősöm ült a rendőrségi járműben, és felelősségre akarják vonni, mivel a rendőrautó kis mértékben sérült!
2013. dec. 3. 19:15
 4/7 anonim ***** válasza:

27%-os eszméletlen hülyeségeket ír.. ez nem egy rajzfilm és nem is Amerika


Magyarországon szinte semmit sem tehet a rendőr autós üldözés esetén, max követi az autót, megpróbál elé vágni és lassításra kényszeríteni


de nálunk nincs olyan hogy a rendőr neked megy, mert amint az ismerősöd példája bizonyítja, felelősségre vonják

2013. dec. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Néhány rendőrtől hallottam, hogy az Astrákon nincs Casco, így ott lebeg lelki szemeik előtt a szervizszámla.

Tavaly télen láttam olyat, hogy kisvárosban vagy fél órán át "üldöztek" egy Dacia Logan kombit, de közel menni nem mertek, mert ha gebasz van akkor nincs fizetés.


Ez a rendőrség szégyene szerintem...

2013. dec. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A KRESZ értelmében nem köteles betartani a követési távolságot, a belső szabályzatot nem ismerem.
2013. dec. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem kell követési távolságot tartani, mert úgyis azt fogja mondani, hogy próbáltam megelőzni! Egyébként a rendőröknél jó taktika, hogy megelőzi az üldözött autót és fékez. ha az üldözött autó megelőzi ismét majd többet fizethet, mert a kresz szerint a megkülönböztető jelzésű autót nem lehet megelőzni. majd szépen kigyűlik neki egy rakás büntetés.


Egyébként a kerekét kilőheti, de nem nagyon lehet ilyet hallani, de egy párszor már láttam tv-ben, hogy így állították meg a rendőrök, mert a kerékre lövés nem minősül náluk fegyverhasználatnak.

2013. dec. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!