Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Térfigyelő kamera felvétele...

Térfigyelő kamera felvétele alapján büntethető e az a gépjárművezető, aki jogtalanul használja a buszsávot?

Figyelt kérdés
2013. dec. 12. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen.

Pesten például a Rákóczi úton leginkább erre használják a kamerákat (buszsávot nézik).

2013. dec. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mekkora büntetést von ez maga után?
2013. dec. 17. 08:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Talán 20 000-t kaptam egyszer, de akkor rendőr jelentett fel.

Egyszer sokkal régebben tekintettel a makulátlan múltamra, írásbeli figyelmeztetés jött.

2013. dec. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2013. dec. 18. 06:35
 5/7 nemkati válasza:
100%

Pár éve a Kossuth Lajos utcában (Bp. V.ker) az Erzsébet híd felől a Múzeum körútra akartam jobbra kanyarodni, és előbb kimentem a külső, buszsávba, mint az utolsó jobboldali utca. Talán 10-15 ezer forintra büntettek. Illetve, büntettek volna. Írtam egy kérvényt a közterületfelügyeletnek, vagy a rendőrségnek, már nem emlékszem, szóval aki a büntetést küldte. A kamerák alapján büntettek. Anyukámat vittem orvoshoz, aki nagyon nem volt jól. Azonkívül nem akadályoztam buszt, mert akkor éppen nem volt senki a sávban. Elfogadták az indoklásomat, nem ellenőrizték, hogy igaz-e (egyébként igaz volt), és visszavonták a büntetést. Nemrég egy szabálytalan parkolásért akartak megbüntetni, szerintem nem volt igazuk, hasonló indokkal írtam egy fellebbezést, és egyúttal arra az esetre, ha a kifogásomat nem fogadnák el, méltányossági kérelemmel éltem arra való hivatkozással, hogy ismét anyukámat vittem orvoshoz egy műtét utáni napon. A rendőrséghez e-mailben írtam a kifogást és a méltányossági kérelmet, akik továbbították az illetékes közterület felügyelet felé. Sokáig tartott mire dűlőre jutottak, de végül a közterület felügyelet arra való hivatkozással, hogy saját hatáskörben megszüntethetik az eljárást, megszüntették. Ezt a rendőrség tudomásul vette. Indoklás csak ez volt, hogy azért, mert saját hatáskörben megszüntethetik az eljárást. Szerintem felfogták, hogy a parkoló az orvosi rendelőnél rosszul volt kitáblázva.


Csak azért írtam le mindezt, hogy van esély a büntetés elkerülésére, ha van komoly indok. Mindenképpen élni kell a fellebbezés lehetőségével, mert egyrész nagyon sokszor igazságtalanul büntetnek, másrészt, ahogy eddig tapasztaltam, a méltányossági kérelemben írt állításokat nem ellenőrzik.


Ettől függetlenül, javaslom, hogy mindenki próbálja meg az igazat előadni, és betartani a szabályokat. Az ésszerűtlen szabályokat viszont javaslom megszegni, és adott esetben küzdeni ellenük.

2013. dec. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 nemkati válasza:

Nem kaptam elég karaktert, hogy mindent leírjak, így most folytatom.

Tehát: ki nem állhatom, ha valaki azért szeg meg szabályokat, mert azt gondolja, hogy ő megteheti. Ezért azt javaslom, mindenki szálljon magába, és döntse el, agresszív, vagy figyelmetlen volt-e, és ha igen, akkor szépen fizesse meg a büntetést. De!

Ha valaki bosszantó, értelmetlen szabályt szeg meg, (van sok ilyen is), vagy nyomós indokkal szegi meg, akkor igenis éljen a fellebbezés, a kifogás, vagy a méltányossági kérelem lehetőségével!

2013. dec. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csatlakozom nemkatihoz. Mindenkit meg kell büntetni aki szabályt szeg. Bevett gyakorlat az elakadásjelző kirakása.Innentől kezdve azért ilyen a közlekedési morál, mert egy-két magával eltel fa..., pi... azt hiszi, Ö szarta a világot.
2013. dec. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!