Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi volt a legutóbbi eset ami...

Szálab kérdése:

Mi volt a legutóbbi eset ami "cink" volt, hiba amit jobb esetben soha többet nem követtek el volán mögött ismét?

Figyelt kérdés

Fontos, hogy itt nem az állatkodás népszerűsítése a cél, hanem olyan esetek rövid bemutatása, amiből lehetett volna baj, de nem lett hál' Istennek és tanulság vonható le belőle!

Kezdve a sort, egy kétsávos helyen a "gyors", tehát bal oldali sávban rámásztam egy "csettegőre" akit jobbról nem tudtam előzni egy másik megfontolt közlekedővel párhuzamosan előadott nyugimenet miatt, végül leindexelt, nagyot fékezve kb 1 mp alatt balra, én meg sorolhattam ki a jobb sávba jó gyorsan miközben mellettem is jöttek... Majdnem koccanás lett belőle, de persze nem húztam rá a kormányt a mellettem érkezőre, hanem betettem a kocsit a résbe két jobbról haladó autóstársam közé úgy, hogy a mellettem jövőt kifékeztem, de csak annyira hogy az utána jövő elé beférjek. Szóval némi türelmet ismét tanultam, bár nem értem, hogy miért kell a bal oldali sávban haladni azért mert majd egyszer onnan kanyarodok le, és nem indokolja a forgalom sem... (nem főváros, semmi dugó, viszonylag kis forgalom...)



2013. dec. 13. 22:37
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Mindehhez még annyit hozzátennék, hogy saját kocsival történt az eset, és némi rutin is van már... (kb 100 000 km összesen, ami azért valami, bár nyilván ennél sokkal tapasztaltabb közlekedőkkel is megesik, hogy a ló is elesik...)
2013. dec. 13. 22:48
 2/13 anonim ***** válasza:
a minap jöttem hazafele és a szomszéd faluba a templom kanyarjába mit ad Isten,áll egy Fiat amit olyan szerencsétlenül hagyott ott a gazdája,hogy sávon belül nem lehet kerülni,plusz ott a záró is.az addig ok,hogy a Puntót lehetett látni,de a szembe jövőt a másik oldalon már aligha,én áthúzódtam a másik oldalra és persze szerencsétlen tagnak akkor kellett jönnie,mikor kerültem az a nevezetes olasz csodát.szegény faszi lement a padkára (nem is tudott volna máshova menekülni) én meg vissza sávomba de valami csoda folytán három kocsi közül az egyikbe se esett kár.azt hozzáteszem egyikünk se nyomta neki,lehet h ez volt a szerencse.
2013. dec. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Amado atya ***** válasza:
100%

Kétsávos út, a belső sávban közlekedtem, hirtelen pirosra váltott a lámpa. A kelleténél egy picivel erősebben léptem a fékbe, az utánfutó kilendült a szélső sáv felé, és majdnem oldalba taszajtotta a mellettem haladó, lámpa elé felzárkózni kívánó Suzukit. Nem kicsit lett melegem. :)

(Utasok nélkül közlekedő csuklós autóbusz forog a szóban).

2013. dec. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
vettünk egy rallyzásra, meg otthon szórakozásra egy trabantot, megpróbáltam vele egy derékszögű kanyart beszedni, 70kmh val...sajnos akkor jutott az eszembe, h ebben a kocsiban nincs szervo, és a kormányt vissza sem tudtam tekerni, azon az íven ahogy fordultam, bele is repültem a szemközti árokba, a kocsi, kb mint a harmónika, úgy ment össze...
2013. dec. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ejj látom többen is megdöngettük fortunát! Hát na, eddíg röviden : Ne hagyjuk autónkat az úton, (és ne menjünk gyorsan) busszal szép az élet, csak az a fránya tehetetlenség :) és Trabantban szállni nem feltétlen élvezet! :D
2013. dec. 13. 23:10
 6/13 anonim ***** válasza:

Miközben megyek folyton nézem a belső visszapillantóban, hogy ki van mögöttem, ezért előzésnél nem igazán nézek hátra mindig, hogy a holttérben jön-e valami. Nyáron előztem egy motorost, de közben a kocsisort és engem is előzött egy furgon, aztán majdnem koccantunk. Azóta hátra nézek mindig.

Nem a hibámat szeretném kisebbíteni, de azt azért megjegyezném, hogy rühellem az olyanokat, akik 4-5 kocsis sorokat előzgetnek.

2013. dec. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Beviz Elek ***** válasza:
Esöben (este) ismeretlen környéken autóztam. Siettem és elözgette. A lassabbakat (ahogy tudtam) a kanyargós úton. Az út szélén fényvisszaverös oszlopok nem voltak, a vizes aszfalt beszívta a lámpa fényét, keveset lehetett látni hátulról. Elörekukkoltam, messze jött egy autó, az elözés belefért addig böven. Az elözés közben kiderült, hogy van még addig 2 beláthatatlan kanyar....
2013. dec. 14. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Tubarózsa ***** válasza:

Amado atya: Megkérdezhetem, hogy milyen tipusu busz? Buszról: pár éve egy volvo: kolléga fordult ki a végállomásról, jobbra kanyar, busz ugy maradt (kiflibe) és métereket igy ment mire meglett az egyenes, persze utasok is voltak rajta.... bár volt olyan akinek ugyis marad a busz és se merre nem volt hajlandó mozdulni.... szerencsére olyan helyen ahol a forgalmat nem v csak minimálisan akadályozta, de volt ilyen forgalmas helyen is...árpád hidnál és újpest vk 4.ker-be. Na bocsi az offért.

Velem olyan volt nem régibe, hogy mentünk a 3as főúton, és egy relativ lassan közlekedőt előztem, elötte benéztem a tükrökbe, nem láttam senkit előzni v kezdeni, elindultam, mikor a másik kocsi mellé/mögé értem vki dudált, benéztem a tükörbe volt mögöttem még 1 kocsi... végül 3an mentünk egymás mellett.... baj nem lett szerencsére. Amugy is ritkán elözök,azota még ritkábban...(ha vki ismerös arra ez kb domony/domonyvölgy magasságába történt). Volt még 1-2 majdnem balesetem, amikből tanultam igy nem nem vétettem el soha 2x ua hibát. Ha eszembe jutnak pontosan, majd írok.

Bocsi h hosszú lett.

Üdv 23N

2013. dec. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Tubarózsa ***** válasza:
Annyit hozzá tennék, hogy 5éve vezetek.
2013. dec. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Hulla fáradtan mentem hazafelé egy tök sötét, keskeny, erdős részeken keresztül menő úton. Nagyon le voltam lassulva, nem nyomtam, csak szép finoman gurultam, hogy egy darabban hazaérjek. Aztán valami "állat" nyomja a légkürtöt (de jó hogy nyomta)... első gondolat: milyen teherautó akar előzni / letolni egy ilyen elvetemült úton.

Kicsit körülnéztem, az első amit észrevettem, egy rohamosan közeledő pirosan villogó fénysorompó. A második egy M42 "Csörgő" egy személyvonattal, ami marha gyorsan közeledett balról, és le nem szállt volna a légkürtről. Satu, jólvan, maradt még két méter... duda elkhallgat, de csak hogy lehessen hallani a jókivánságait...

Hálás voltam érte.

2013. dec. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!