Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sajnos nemrégen volt egy...

Atyec kérdése:

Sajnos nemrégen volt egy ittas vezetésem, szégyellem is magam, mert nem az első eset. Előző 2004-ben. Most értesítettek, hogy tárgyalás lesz, és lesz kirendelt védőügyvédem. Kérdésem, mi szükség van erre? Hiszen 2004-ben nem volt.

Figyelt kérdés
2012. jún. 4. 09:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom, de remélem védeni nem fog!

Bízom benne, hogy eltiltanak a vezetéstől egy életre!


Hogy lehetsz ilyen?

Az addig még oké, hogy a saját életedet veszélyezteted, netán nekihajtasz az első kőhíd lábának, és meghalsz. Senkinek sincs szüksége rád, egy őrülttel kevesebb!


De arra esetleg gondoltál már, hogy ezzel milyen veszélybe sodorsz másokat??? Elég egy kevéske alkohol, és már észre sem veszed, ha áttérsz a szemközti sávba, vagy nem veszed észre a gyalogost, biciklist, akárki rendesen közlekedőt!

Mit képzelsz magadról? Semmi jogod nincs ahhoz, hogy mások életét veszélyeztesd! És azzal, hogy ittasan ülsz kocsiba, azzal ezt teszed... ha eddig még nem öltél meg senkit, az a szerencse műve! Erre pedig nem lehet hagyatkozni, mert legközelebb nem lesz szerencse...


Ha majd valakit megölsz vagy nyomorékká teszel egy ittas vezetéssel, akkor mit fogsz kérdezni? Mi szükség erre?

Ha egy tárgyban kárt teszel, még kijavítható, megfizethető. De egy embert nem tudsz feltámasztani és meggyógyítani sem, ha tolókocsiba küldted!

Ha téged egyszer véletlen elütne egy ittas vezető, és utána egész életedben béna maradnál. Akkor azt természetesnek vennéd? Mit kérdeznél tőle?

Mi szükség erre, nem lehetett volna ittasan elfelejteni a vezetést???!


Felelőtlen idióta!

2012. jún. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Csatlakozom az előttem szólóhoz.
2012. jún. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

gondolom akkor is megbüntettek. ezek szerint ez nem évült el, és visszaeső vagy.

akár még böribe is mehetsz, ezt most már nagyon szigorúan veszik.

néztem egy börtönriportot, ott a csávó mondta, h többszöri ittas vezetésért ül.

kösd fel az alsóneműt, mert pácban vagy!


egyébként én is elítélem az ittas vezetést, pláne ha nem két korty sör miatt kaptak el.

2012. jún. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Azért van szükség a védőre, mert jogállamban élünk, ahol még az ilyen utolsó, felelőtlen, közveszélyes senkiket is megillet a védekezés joga.
2012. jún. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
59%

Azért túlzásnak tartom, hogy szinte gyilkosként tekintetek a kérdezőre. A történet részleteit nem ismerjük, lehet hogy 2 km-t ment hazáig 40-el, bízva abban, hogy addig nem állítják meg. Butaság egyből azt vizionálni, hogy egy sör után már a szembesávvan tarolja az óvodásokat 120-szal. Vannak országok, ahol minimális alkoholfogyasztás megengedett. Nyilván ezt tapasztalatok alapján határozták meg, hogy hol van az a küszöb, ahol már befolyásolja az autóvezetést.

Félreértés ne essék, nem pártolom az ittas vezetést, de úgy érzem, egyesek túl hevesen reagáltak a kérdésre.

2012. jún. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Mivel az autót nem mertem őrizetlnül hagyni, kb.150m után egy engedély nélkül épített autókijáró betonperemén pattanva a betonkockásárokban állt meg az autóm jobb első kereke. Senki és semmi nem sérült meg, kivéve az autóm jobb alsó lengővilláját, amit másnap fél nap alatt rendbehoztam. Az eddigi kommentelők nagy része úgy látom már ettől csúnyább cipőben járt, és most eljátsza a nagyfiut.
2012. jún. 4. 20:07
 7/17 anonim ***** válasza:
60%

Ne ítélkezz! Én csak a magam nevében beszélek, amikor azt mondom, felelőtlen és közveszélyes vagy. Mondd csak, szándékosan zúztad le az autódat? Nem? Akkor miről beszélünk?


Ittas voltál és nem vettél észre egy autókijárót. Hányszor mentél el mellette józanul?


És ha az autókijáró helyett egy biciklis van ott? Mi? Az persze nem tette volna tönkre az autódat. Talán észre sem vetted volna. Vagy inkább a sorsára hagyod, mert a részeg ember másképp gondolkodik. Persze lehet, hogy józanul is cserben hagytad volna.


Száz szónak is egy a vége: ittas voltál, összetörted az autódat - szerencsére csak azt -, és még te keresel kibúvókat.


Szégyelld magad!

2012. jún. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem zúztam az az autót. A saját károm 2430FT, munkadíjat nem számolok. Mi voltál ezelótt, munkásőr vagy párttitkár? Egyébként te kis nyúgdíjas hülye holnap visszakapom a jogsim. Ez eg ilyen ország.
2012. jún. 4. 20:26
 9/17 anonim ***** válasza:
67%

Olyan, sajnos.


És gondolom utána ismét ittasan ülsz autóba, megint nekimész valaminek, megint örülsz, hogy nem okoztál nagy kárt. És addig ismétled, míg meg nem ölöd magadat, vagy valaki mást.


Örülök, hogy elhagytam azt az "olyan" országot.

2012. jún. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ha minden volt párttag elhagyná az országot, egész jól megvolnánk.
2012. jún. 4. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!