Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan "pörögjek fel" vezetésn...

Hogyan "pörögjek fel" vezetésnél? Persze csak legális szerekkel!

Figyelt kérdés

3 hete megvan a jogsim, de még mindig kicsit alvós a tempó, a reakcióidőm szerintem elég nagy

Vagy csak sok gyakorlás kérdése? Azt már le se írom, hogy eddig dízelen tanultam, most meg benzinesen megyek (aztán itt még a kuplung-gáz arányt még meg kell találni)

Esetleg normális ez a "félelem" kezdőként?


2013. dec. 18. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Most ezt hogy kell érteni?

Reakcióidőd nagy?


Elütsz egy gyalogost, és 2 perc múlva meglepődsz, hogy elütöttél valakit?

2013. dec. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem, csak a konkrét helyzeteket kb. 1 másodperccel később veszem észre (sávbesorolás, mikor kell kikanyarodni)
2013. dec. 18. 21:33
 3/10 A kérdező kommentje:
Gyalogosokra meg mindig figyelek :)
2013. dec. 18. 21:34
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
megoldás:vezess minél többet,gyakorlás kérdése az egész.rá fogsz jönni a dinamikájára,valamint a reakcióidőd is jóval csökkenni fog pár száz km után.én is így voltam,főleg amikor egy 1 éves dízelből átnyergeltem a 20 éves bontószökevény benzines családi verdába.kínsenvedés volt,de meg akartam tanulni normálisan vezetni,és sokat hatottam szekeret.akkor teszel szert normális vezetői képességekre,amikor saját magad irányítasz,már nincs melletted az oktatód,h benyomja a féket ha kell.ezáltal a reakcióidőd is növekszik.
2013. dec. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
hörpints fel egy Red Bull-t az szárnyakat is ad. ;)
2013. dec. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Dobj be egy dupla adag Nitroxot :D
2013. dec. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, vezess sokat, idővel majd változik ez.
2013. dec. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Normális...


Amíg nem válik készség szintűvé a vezetés (tehát nem keresed a sebességfokozatot, nem okoz gondot a sebességváltás, fékezés) addig mindig kicsit jobban fogsz félni tőle, mert még arra is figyelned kell.


Gyakorolj.

2013. dec. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a normális válaszokat, csak most van bennem az az érzés, hogy most már csak én vagyok nincs oktató mellettem :)

De akkor csak rutin kell, meg jó sok levezetett km és megy majd ez is, minta karikacsapás.

2013. dec. 19. 16:47
 10/10 anonim ***** válasza:

Menni fog az. Sokat segít, ha ismered a környéket, amerre mész, olyan szinten, hogy melyik sávban kell menni, ha ide, vagy oda akarsz jutni, mennyire hosszú a lekanyarodó, stb.


Menj, minél többet, hogy reflex szinten menjen az autó kezelése.


Én beletekertem egy 1.6-os Swiftbe (850 kg, 92LE, megy, mint a távirat) bő 50 ezer km-t, majd átültem egy Mercedes W123 200D-be, ami mondjuk 1400 kg, és 50 LE, más szóval megfontolt darab. Mindkettőt másképp kell vezetni, de mindkettővel lehet menni alvósan, meg sietősen is, persze a Mercivel nem fogok tudni gyorsabban menni mint a Suzukival, mert a fizika gonosz dolog :)


Az alvós tempó egyébként népbetegség, szerintem vállalhatatlan, hogy az átlag autós a zöldnél 4,5 másodperc alatt találja meg az egyest...


De mondok valamit: a szlovénok még rosszabbak, sőt, sokkal rosszabbak. Náluk általános népbetegség, hogy mindenhol a kényelmesen vállalható sebesség kétharmadával mennek.


Értelmes időben, amikor nincs nagyon hideg, motorral járok, na ott nincs ilyen, ha menni akarok, akkor megyek, ott nincs alvás :D

2013. dec. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!