Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Én személyautóval alárendelt...

Én személyautóval alárendelt útvonalról védett út kereszteződéséhez érek, elsőbbséget kell-e adnom az előttem keresztben áthaladni szándékozó gyalogosnak?

Figyelt kérdés

Hogy mindenkinek tiszta legyen:


Előttem az útkereszteződésben kíván átmenni, azaz az ő útja merőleges az én haladási irányomra.


Ha linkkel alá tudnátok támasztani a választ, jó lenne!



2013. dec. 30. 22:26
 1/8 Sinead ***** válasza:
100%
Nem. Akkor kell elsőbbséget adnod, ha arra az útra kanyarodsz rá, ahol ő át akar menni(vagy zebra van, de akkor mindig).
2013. dec. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmi esetben sem! Nyugodtan üsd el.
2013. dec. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én azt hittem, csak a gyalogátkelőhelyen van elsőbbségük. Az más kérdés, ha nagyon át akar menni, akkor se üsd el:)
2013. dec. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 kata kata ***** válasza:
Igen!
2013. dec. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kata kata:


Ha alátámasztanád az idevonatkozó rendszabállyal...

2013. dec. 31. 21:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Kanyarodó gépjárművel szemben, illetve zebránál elsőbbsége van a gyalogospajtásnak. Ha a kereszteződés után ő keresztbe megy az úton (te pedig egyenesen továbbmész), akkor nincs elsőbbsége, de ha nagyon siet lehetőleg ne üsd el :)
2014. jan. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Elméletileg nem, de figyeld a viselkedését, mert ha rosszul tudja, akkor le fog lépni. Ha elütöd, nemcsak a KRESZ-t fogják nézni, hanem azt is, hogy elkerülhető lett volna-e a baleset a részedről. Mivel Te vagy a nehezebb járművel, a Te felelősséged figyelni a gyalogosra.


Amit viszont sokan nem tudnak, ha kanyarodik az felsőbbrendű út (ld. főút) és a kanyar után a gyalogos az úttesten át akar menni, akkor bizony elsőbbséget kell adni neki. Más kérdés, hogy ezt senki nem adja meg általában.

2014. jan. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Semmi esetben sem! Nyugodtan üsd el."


Oké, majd ha te jössz arra elütlek!


Édes Istenem! Tényleg azt gondoltátok, hogy azt kérdezem elüthetem-e????

2014. jan. 14. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!