Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mikor kell kuplung fék és fék...

Mikor kell kuplung fék és fék kuplung?

Figyelt kérdés
vezetés közepénél járok,de hagyom h az oktató csinálja a dolgokat,probálok ráérezni,de még mindig nem egyértelmű,mikor melyik jön. pl.ha lassítani kell a lámpáknál azt hogyan kell pontosan?

2014. jan. 22. 12:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak lassítasz akkor fék és amikor már alacsony a motorfordulat akkor kuplung.

Lassú mozgásoknál (pl parkolás) viszont érdemes a kuplung fék sorrendet használni, ezzel megelőzhető sok sok lefulladás.

2014. jan. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én nem szoktam nézni a fordulatot,ugyanis senki nem mondta,mindig akkor váltok amikor érzem,hallom a motor hangját. De amikor a lámpákhoz érünk mi a pontos sorrend? kuplung fék vagy fordítva? és utána üresbe.mert ha nem nyomok kuplungot akkor lefulladunk? még olyan nem volt,ugyhogy nem tudom h kell lefulladni. :)
2014. jan. 22. 12:50
 3/12 anonim válasza:

majd lesz :D


Lámpánál a legegyszerübb ha berakod üresbe és akkor nem kell a kuplung sem.


Vagy simán időben leveszed a lábad a gázról és motorfékkel elgurulsz a lámpáig.


Amúgy a sorrend helyesen fék csak simán (rásegítesz vele a motorfékre) elengeded a féket benyomod a kuplungot és utána megint fékezel..

2014. jan. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi. akkor fék,kuplung és üres.de mi van ha fékezek teljesen és nem kuplungolok,akkor fulladok le?
2014. jan. 22. 13:11
 5/12 MINDENLÉBENKANÁL válasza:
100%
Így van.
2014. jan. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Igen akkor fulladsz le.
2014. jan. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem is kell nézni a fordulatot, hallod amikor már csak erőlködik a motor :)
2014. jan. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 kingkebab válasza:
7%
Már elnézést de akkor minek van az oktatod ha nem segít ebben,így nem lehet megtanulni vezetni. Amugy ezt már régen tudnod kéne , mikor mit kell csinálni ,hogy enged be egyátalán a forgalomba!!
2014. jan. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
37%
Én azt ajánlom, hogy mivel még nincs rutinod, és úgyis csak 30-al mész, először a kuplungot nyomd be, utána a féket, mert ha hamarabb fékezel, és a kuplungot későn nyomod le, akkor könnyen lefulladhat a motor. Engem úgy tanitott az oktató, hogy városban először mindig kuplung. És szerintem nagyon jól is mondta.
2014. jan. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem egyszerűbb lenne ezt a kérdést az oktatóddal megvitatni? Elvégre azért ül ott melletted a jobb egyben. Nem ballasztnak teszi be az autóba a seggét...
2014. jan. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!