Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyen közlekedési szituációban...

Ilyen közlekedési szituációban mit kellett volna tennem?

Figyelt kérdés

14 éve vezetek folyamatosan, a munkámból kifolyólag is több százezer kilométer van mögöttem.

Reggel jövök be a munkahelyemre egy elég forgalmas úton. Egy sáv oda, egy sáv vissza. Egy lámpás kereszteződésnél balra szerettem volna fordulni, ahol "tele zöld" van. Mivel szemben folyamatos kocsisor volt, kirakom az indexet, becsúszok a kereszteződésbe és várom, hogy legyen hely hogy el tudjak fordulni.

Erre a mögöttem jövő mint a süket a csengőt folyamatosan nyomja a dudát.

Ilyenkor mit várt, mit kellett volna csinálnom? Talán azt gondolta, hogy ha nyomja a dudát akkor megtorpedózom az egész kocsisort?

Komolyan nem értem mi volt a gondja...


2014. jan. 24. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha szigorúan ragaszkodsz a KRESZ előírásihoz, akkor a lámpa vonalánál nem is mehettél volna tovább, mert nem volt biztosított a továbbhaladásod. Sima kereszteződésbe be szabad ragadni, de lámpásba nem. A dudás elmeháborodott akkor biztosan nem tudott volna tovább menni. Jobbról nem tudott volna megkerülni?
2014. jan. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Alapvetően igazad van. Csak mivel rég óta naponta erre járok, tudom, hogy a szembe jövők előbb kapnak pirosat pár másodperccel, mint én.

Elmenni legfeljebb úgy tudott volna, ha így hogy én előre csúsztam, még fél kerékkel felhajt a járdaszegélyre. Elég szűk az utca. (Egyébként vannak akik meg is teszik, mert alacsony a sarkon a szegély.)

2014. jan. 24. 23:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Semmit többet mint amit tettél. Sajnos sok ilyen kereszteződés van ,ahol csak akkor tudsz balra menni amikor a szemből jövők már pirosat kaptak és elfogy az áradat. Igaz ,hogy akkor már az oldalról jövők is zöldet kapnak de nincs más megoldás. A dudálóval meg nem kell törődni majd megüti a guta.
2014. jan. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 JulesM111 ***** válasza:
45%

Dudáló barátunk csak kiélte a benne lakozó feszkót, ne idegeskedj.

Telezöldes nagyforgalmú keresztezödésben ha 100% betartod a Kreszt, nincs esélyed balra kanyarodni. Be kell vágni a szembejövö autók elé, és reménykedni, hogy engednek tovább.

2014. jan. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Mindegyik hasznos volt.
2014. jan. 27. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!