Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Télen vizsgázok! Milyen...

Télen vizsgázok! Milyen élményeitek vannak?

Figyelt kérdés
Akik nemrég vizsgáztak a szigorubb rendszerben. mondjuk 1 éve max.

2014. jan. 24. 15:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Mert mitől szigorúbb az új rendszer?
2014. jan. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
hát gondolom régen könnyebb volt mgszerezni,aztán egyre jobban szigorítják mert kell nekik a pénz a tanuló bukásának árán is. Egyébként sztem mióta nincs rutin azt mondják nehezebb.Bár én tanpályán csak egyszer voltam.
2014. jan. 24. 15:22
 3/21 anonim ***** válasza:
Te is jól bedőltél a mendemondáknak. Nem lett az nehezebb, nem buktatnak pénzért. Rutin nélkül csak egyszer kell sikeres vizsgát tenni. Ez könnyítés.
2014. jan. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Nem szigorúbb semmivel sem. Ugyanazok az időhatárok és ponthatárok, azonnali buktatók vannak mint régebben.

A változás az, hogy kresz után elvileg egyből az utcára mész a kocsival nem rutin pályára. (Az más tészta dolog, hogy az oktatók nagy része először a megszokott rutin pályára megy veled.) Meg nincs rutin vizsga.

Ellenben a forgalmi vizsgán kell a parkolásokat, tolatásokat elvégezni.


Téli élmény: Tavaly január vége felé kezdtem vezetni. Esegetett a hó-havaseső. Nem volt sokkal nehezebb. Hála gyakorlás során csak 1-2x volt olyan hogy a hó picit lefedte a felfestéseket. Aztán amikor vizsgáztam március elején pont megúsztam a nagy 15-ödikei havazást. Addigra levizsgáztam bukta nélkül. De 1 éjszakai vezetésem kimaradt így azt pont a nagy hóban ejtettük meg :D De jó volt, mert kaptam pár jó tanácsot havazás esetére.

2014. jan. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Beviz Elek ***** válasza:
Vizsga elött/alatt szakadt a hó. Levizsgáztam gond nélkül
2014. jan. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nem szigorúbb. Spec én kismotorból vizsgáztam annak idején télen, semmi extra nem volt, csak két kesztyűben is lefagyott a kezem.
2014. jan. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

A tél milyen értelemben számít? Sózzák az utakat rendesen és alig esik a hó.

Amikor tanulóvezető voltam, decemberben 25-30 centi hó esett és még hullott hozzá folyamatosan. Ez egy nagyvárosban volt, mégis az utakon vastagon volt a hó és nyomvályúkban mentünk, középen a hó súrolta az autó alját. Az oktató direkt örült ennek, mert szerinte legalább jól megtanultam egyenesen menni.

Most ha leesik 1-2 centi hó, mindenki összecsinálja magát.

2014. jan. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Sinead ***** válasza:
Én csak vezettem télen, de nem volt semmi komoly. latyakos olvadt cucc volt az úton, így kezdőként nem is mentem 60-nál többet sehol. Kérdeztem az oktatót, hogy mire kell jobban figyelni hóban, de semmi értékelhetőt nem mondott. Aztán szakadó esőben vizsgáztam.
2014. jan. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

télen jó vezetni,meg lehet tanulni rendesen az egészet,plusz ha le is vizsgázol tuti jó vezető leszel,aki nem kurja s*ggbe a másikat,plusz meg is fogja a kocsit ha gond adódik.

a rendszer viszont tényleg szigorúbb lett,amiért nekem 2010ben ejnyebejnye volt a vizsgán,azért hugomat rögtön megbuktatták 2013ban.(távolsági vezetés nem megfelelő sebesség használata,érdekes nekem hibavonal,neki rögtön bukás pedig csak 60nal araszoltunk,amivel amúgy s*eggbekúrnak)

2014. jan. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Nekik ebből semmi hasznuk sincs,hogy megbuktatnak.

Az a te bénaságod,rutintalanságod műve lesz ha még is.

Ilyenkor meg engedékenyebbek is,bár ha bukási okot tévesztesz akkor annyi,senkit nem érdekli,hogy tél van.Az út viszonyoknak kell megfelelően tempót választani.

Ilyenkor max annyi,hogy nem kell a hóesésben vagy a hidegben a kötelező ellenőrzést végig csinálnod.

Sok sikert!

2014. jan. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!