Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sokak szerint idegesítően...

Sokak szerint idegesítően szabálybetartóan vezetek! Hol a határ az óvatosság, és a bénázás között?

Figyelt kérdés

A haverjaim szerint bénán vezetek!


Szerintem meg óvatosan.


Ők belekötnek mindenbe, hogy miért állok meg egy STOP táblánál, mikor látom, hogy nem jön senki, mert széles az út, és ellátni minden irányba messze. Ők kirepesztenek ott egy kis lassítással. Ők egy pillant alatt néznek körbe, épp, hogy a szemüket elfordítják, már fordulnak ki.

-Én megállok, és megvárom, hogy TUTI elkanyarodnak-e az indexelők felém, Ők ahogy meglátják az indexet villanni, már nyomják ki az autót a főútra.

-Ők nem lassítanak le a jobbkezes utcáknál, én 20Ők algurulok. Idegesíti őket, hogy miért nem megyek lendületesebben.

-Én inkább megyek a busz, kukás után, minthogy kivágjak úgy, hogy szembe jönnek.

Ők 60al beveszik a kanyart, amire 30as tábla van rakva, akkor én azt 30al veszem be!

Ők ha valaki lassan megy, az előttük lassan haladó nyakába mennek, míg meg nem előzik egy ponton, én inkább még jobban lemaradok, ha lassan mennek előttem.

-Ők ha meglátják a sárgát, még rátaposnak, és 1-2 mp után a piros jelzésen áthajtanak én nyomok egy féket ahogy sárga villan!

-Én indexelek kifele is a körforgalomból, Ők sose, mert "minek?" Indexelek a kanyarodó sávból is, ők sose, mert "más merre úgy se mehetek! Akkor meg?"

-Én inkább gurulok a biciklis mögött, mint hogy gyorsan megelőzve, áthajtva a szembe sávba kikerüljem egy gyors pillanatban!


Azt mondják nagy baj lesz velem, mert azzal, hogy ennyire "nyuggeren" vezetek, sokakat fel fogok b***ni idegileg, és majd valaki előzésbe akar kezdeni ott ahol nem kéne, és majd szívok mint a torkos borz!


Én meg azt látom, hogy nem bénán, csak körültekintően vezetek, átgondolom a dolgokat, többször, Ők 1 pillanat alatt áthajtanak a piroson, és lehet, hogy majd 1 pillaant alatt jönni fog keresztben a betonkeverő...


De most tényleg idegesítően vezetek másoknak? És egyszer tényleg rácseszek?



2014. febr. 9. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
A megfontolt óvatosság,nem bénázás,és nem idegesítő.Amiket felsoroltál azokkal mindennap találkozom.Lerohadna a kezük,ha bekapcsolnák az indexet,stb.Na ezek tudnak bosszantani.
2014. febr. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Nem, te normálisan vezetsz, "ők" meg felelőtlenül. Ennyi, nincs igazuk és nem is kell ezt túlragozni.
2014. febr. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Ők ha meglátják a sárgát, még rátaposnak, és 1-2 mp után a piros jelzésen áthajtanak én nyomok egy féket ahogy sárga villan"


Majd egy-két 50.ezres csekk után rászoknak a fékpedál megnyomására...


Inkább így vezess, mint veszélyesen!!!

2014. febr. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha tapasztaltabb leszel és tudod hol vannak a határaid azért te sem fogsz megállni minden stopp táblánál az biztos. Kíváncsi lennék akkor mennyire idegesítenének a csigák:D Szerintem csak bele kell tanulni.... rutin kell aztán kész. Persze ha a haverjaid ilyen felelőtlenek előbb utóbb baj lesz de azért ez a nagyis vezetés sem veszélytelen.
2014. febr. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

szerinte te azert eltulzod azt amit ok csinalnak!

egyreszt, ha sargara villan ep elottem, akkor tuti h sargan is megyek att! ha messze van meg allok.

de ha te epp a sargara villanasnal besatuzol, akkor tenyleg kihuzhatod a gyufat, akar nalam is...

a masik ha korforgalombol kifele indexelnek, es miattad allna a sor percekig, mert mondjuk van 2-3 kocsi hej, de te nem mesz be, csak tokolsz...

viszont utalom, ha nem indexelnek is. ..

a 30 tenyleg indokolatlan parszor, foleg ha kinn felejtik veletlen....

en se vagyok szent, en pl vagom a vonalakat, kanyarokat ( ha belahato, iven megyek...) ahol lehet megyek 110-120 al is kint, faluba nem versenyzek...

vhol a 2tok kozti ut a helyes, majd rutinosodsz. :)

2014. febr. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!