Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire toleráljátok, ha az...

Mennyire toleráljátok, ha az előttetek lévő nem meri megelőzni az előtte lévő lassú járművet, csak ha már biztos benne? (Pedig ti már leelőztétek volna)

Figyelt kérdés

Még kezdő vezető vagyok és kisvárosunkba elég sok a kerékpáros, s ha úgy érzem hogy nem tudom felmérni, hogy befér e még, mert szemből jönnek, akkor én lelassítok és inkább szöttyögök utána még tiszta nem lesz a terep.

A párom szokott morogni az előtte lévőre, hogy miért nem mész már.


2014. febr. 13. 13:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Előzni csak akkor érdemes, ha már biztos vagy benne, hogy biztonságosan kivitelezhető.

Vagy arra célzol, hogy miért nem vág bele az előtted haladó vaktában az előzésbe? Talán mert nem ment el az esze.

2014. febr. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Néz meg néhány törés videót a jutyubon tele van magabiztosnak hitt előzésekkel. Helyesen csinálod az élet és a vagyonbiztonság mindenek előtt.
2014. febr. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az is egy nagy barom aki úgy előz, hogy nem biztos benne.
2014. febr. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

természetesen nem arra céloztam

hisz én vagyok az aki nem vág bele

csak ugye kezdőként sokszor várok inkább, mert nem tudom eldönteni, más meg, aki már régóta vezet ő igen és már megelőzte volna

s érdekelt, hogy ezt hogy toleráljátok

ennyi

2014. febr. 13. 14:24
 5/11 anonim ***** válasza:

ja, csak ilyenkor, ha van hely, a szembejovo, ha normalis, lejebbhuzodik, en is azt szoktam. erre azokostoni beall a bringa moge, na ilyenkor en is morgok...

masik szitu ep tegnap volt:

korforgalom, elottem toni felig beallva mar tul a zebran, balrol a kocsi kifele indexel, lassu gyalogos, aki mar elottem atment (szoval reg mehetnenk, mert csak o volt) de toni allt mint a covek les ballra az allo autora...vagy 10-20 mp ig...

2014. febr. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Körforgalomba lesni kell balra.....legalábbis a kresz szerint :)
2014. febr. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én általában megvárom, hogy valaki akar-e előzni. Ha elmulaszt 1-2 lehetőséget, akkor a harmadiknál megelőzöm őt is meg a lassú járművet is, aztán szórakozzanak nyugodtan tovább, semmi gond. Szerencsére az autóm az átlaghoz képest sokkal erősebb, így nincs előzési problémám.
2014. febr. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én csak akkor előzök, ha biztos vagyok benne. Mégis ki az a hülye aki úgy megy bele egy előzésbe, hogy nem biztos benne hogy be tudja fejezni?

Ismerni kell az autó határait, ennyi a titka. És ne 5.-ben kezdj el előzni, hanem nyugodtan válts vissza 3.-va vagy akár 2.-ba is.

2014. febr. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Van aki nem akar előzni, beáll a másik mögé és kész. Nem kötelező az előzés! Ha ez zavar ,egy dolgot teszek, megelőzöm mindkettőt. Nem dudálok villogok stb, semmi értelme.
2014. febr. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 7. és 9. válaszolóval, kb. ezt szoktam én is tenni.
2014. febr. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!