Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szokjak le arról, hogy próbálo...

Szokjak le arról, hogy próbálok logikusan vezetni? Mert úgy látom ezt nem szokás!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem régóta vezetek, de azt látom, felesleges előregondolkozva vezetni!


Ha látom, hogy piros a lámpa, vagy látom, hogy villog oldalt a zebrának a zöldje, akkor tudom, hogy piros lesz, és nem érek át, akkor elengedem a gázt, és motorfékkel szépen gurulok a lámpa felé. Ha áll előttem a sor, szépen megint gurulok mögéjük, és sokszor nem kell megállnom, visszaváltok, és elindul a sor.


Lejtőn nem nyomom neki, főleg, ha a legvégén elsőbbség adás tábla van, és úgy se tudok kirepeszteni.


Ha látom, hogy jönne ki a busz a megállóból(amit amúgy is ki kellene ilyenkor engednem) és tudom, hogy a következő utcán lefordulok, nem kell mögötte kullognom megállókon át, akkor kiengedem!


És azt látom ez sokaknak sértőleg hat!

Rám dudáltak egyszer már, hogy miért engedem ki a buszt, akkor a piroshoz mikor gurulok jönnek mögöttem 5 centire, szinte tolnak, vagy egyből leelőznek, és utána előttem állnak a pirosnál(ennek mi értelme volt akkor?)


Most komolyan, nekem is úgy kellene vezetnem, hogy a vonalig nyomjam a gázt a pirosig, és utána álljak ott fél-1 percet? Vagy a lejtőn lefele is tapossam neki, mikor amúgy is legurul a kocsi, és a végén állhatok meg?

Vagy ha látom, hogy áll előttem a sor, akkor a sor végéig nyomjam neki, majd nagy fékkel álljak meg?


Most tényleg nekem is így kellene vezetnem? Komolyan, azt látom, sokakat ez zavar!



2014. febr. 14. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez akkor szokott zavaró lenni, ha te pl. egyenesen akarsz menni, a mögötted lévő kanyarodna, de még nem ért a kanyarodó sávhoz, és ha te lassan gurulgatsz, akkor lehet, hogy azért nem éri el az ő zöldjét, mert te feltartottad, mondván, hogy neked úgyis piros van/lesz.

Ha nem ilyen esetekről volt szó, amikor rád dudáltak, akkor csak simán türelmetlenek, bunkók voltak :)

2014. febr. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a logikus, hogy haladjon a sor, egy-egy lámpaváltásnál minél több kocsi tudjon átmenni. Ne csodáld, ha negyedannyian tudnak átmenni a te tetvegésed miatt akk a pokolba kivánnak.
2014. febr. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Piroshoz lehet gurulni, de ne 100 méterről kezd 10-el menni, hogy ne kelljen megállnod. Az adott sebességben hagyva, szépen motorfékkel megközelíted és végén fékezel.

Ez jó, mert te spórolsz üzemanyagon, mögötted lévők meg még mindig tudnak jönni.

Busznál csak akkor állj meg, ha már indexel vagy iskolabusz.

2014. febr. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az is igaz, amit az első írt, de sok esetben tényleg értelmetlenül tolakodnak. Nálam ez hosszú évek múltán alakult ki, hogy már lesz@rom nagy ívben, hogy a másik mit erőlködik, mert rájöttem, hogy igen balesetveszélyes, hogy a tolakodókra figyelek, ahelyett, hogy azt nézném nem-e lép ki pl. hirtelen babakocsival egy gyalogos az úttestre, vagy szalad át valaki. Jobban figyelek az út szélére, mint a sietős autósokra, mert ha ideges is lesz, abból nem lesz visszavonhatatlan következmény. Persze ez nem egyszerű, mert mindemellett én is próbálok arra figyelni, hogy fölöslegesen ne tartsak fel mást. pl. ilyenekre gondolok, hogy ha megállok a lámpánál és előre akarok majd haladni, próbálok úgy megállni, hogy aki jobbra akar kanyarodni és ő előbb kap zöldet, elférjen már mellettem, ne kelljen megvárnia, míg nekem is zöld lesz. Mert ugyebár ilyen is van, hogy valaki úgy áll be, hogy egy centin múlik, hogy a másik nem fér be a sávjába.

Engem is bosszant, amikor feltartanak, főleg mikor emelkedő következik és az előttem lévő nemhogy tartaná az ütemet, de még rálép a fékre, holott semmi nem indokolja. Nekem ráadásul elég lomha kocsim van, és ha nincs lendület, majd meggebed szegény. Ilyenkor mindig a régi közhellyel próbálom magam nyugtatni, hogy "Lassan járj, tovább élsz". Arra is gondolok néha, hogy ha nem lennének ilyen "csigavérű őrangyalok" akik bosszantó módon feltartanak, már lehet felcsavarodtam volna egy fára.

2014. febr. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
mi ilyen hegyes-dombos városban lakunk,mint Pécs,de itt is van rengeteg idióta,aki úgy jön föl a merdek kanyargós utcánkban,hogy a kanyarok előtt még fékeznie is kell,mert annyira nyomja neki a rövid egyenesekben,
2014. febr. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tartsd be a közlekedési szabályokat, hogy ne okozz balesetet, az a lényeg:)
2014. febr. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Inkább állj ott, mint 20-al gurulj 100m-ről, mert feltartod az egész forgalmat. Nem csak a te időd drága, meg üzemanyagot sem a csúcsforgalomban kell spórolni. Persze ha nincsenek mögötted, nyugodtan. Én azokat bírom, akik padlógázzal elindulnak, aztán satuval állnak meg a kövi lámpánál, mert úgyis megfogja őket. Én meg 40-el "lehagyom".:D Hajnalban a Hungárián mindig vannak ilyenek, akik letévedtek a versenypályáról. Kedvenc szórakozásom, amikor már felb@ssza magát, és ő már csak azért is megmutatja, én meg tényleg 40-50-el araszolva hagyom állva az éppen zöldre váltó lámpánál.
2014. febr. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kovpet ***** válasza:

Csak szólok: a busznak elsőbbsége van, ha lakott területen belül jön ki az öbölből. :)

Amúgy meg: vedd fel a ritmust és legyél logikus is. Más idegbetegségével meg ne foglalkozz, mert az egyenes út az idő előtti megőszüléshez :)

2014. febr. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Dehogy 10-zel gurulok 100 méterről! Minimum 40 el!
2014. febr. 15. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!