Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Csak Magyarországon szokás...

Csak Magyarországon szokás hogy a hátsó üléseken nem használják a biztonsági övet?

Figyelt kérdés
Sok autóban a csat nincs is az ülésen hanem az ülés alá betették.
2012. jún. 26. 17:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
sokan úgy hiszik,hogy nem kell hátul becsatolni az övet.talán nem ártan felfrissíteni a KRESZ ismereteiket,nem arra hagyatkozni,amit 50 éve megtanultak.kötelező mindenhol,az már más kérdés,ha kibírja fizetni a csekket akkor tessék,meg nem érdekli az élete,mert vágja a nyakát és penye mert bírja elviselni vagy mittomén.
2012. jún. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Én az elsőn sem használom!
2012. jún. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Az én autómban a hátsóülésen is kötelező.
2012. jún. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Beviz Elek ***** válasza:

Én elöl is ritkán használom. Nem másnak fáj, szerintem minden ember eldöntheti, hogy mennyire félti az életét.

Az a megfogalmazás, hogy csak Magyarországon szerintem elég erős. Van egy pár ország még ezen a bolygón, szerintem nem csak ránk jellemző ez!

2012. jún. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem használja, mert kényelmetlen, annak csak annyit mondanék, hogy a koporsó meg a kerekesszék még kényelmetlenebb. Nálam a hátul ülőknek is kötelező, mert pont nem szeretném, ha hátulról a nyakamba zúdulna még plusz párezer Newton egy ütközéskor.
2012. jún. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ukrajnában nem kötelező.

Az első ülésen mindig használjuk. 1 éve volt egy eset, amikor egy gidres-gödrös mellékutcában kb. 100 métert kellet gurulnom kettesbe és nem kötöttem be magamat, mondanom sem kell, hogy éppen akkor járt arra a rendőr és persze hogy megbüntettek. Azóta, ha a "budira" megyek az autóval akkor is be agyunk kötve.

2012. jún. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
így is fogy a magyar,hogyha nem kapcsoljátok be az övet,akkor növekszik a valószínűsége hogy a magyar népesség tovább csökken 1 baleset alkalmával.már 10 millióan se vagyunk :(
2012. jún. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

" Nem másnak fáj, szerintem minden ember eldöntheti, hogy mennyire félti az életét." Másnak nem fáj, de nem valószínű, hogy fizettél annyi TB-t valaha is, ami fedezné egy komolyabb balesetnél az ellátásod költségét. Ja, hogy ezt majd a többiek szponzorálják, akiknek nem fáj...

Én megértem, hogy neked /sokaknak kényelmetlen, nem szereti tökmind1 miért, de nem kapcsolják be. Kellene egy olyna szabályozás, hogy balesetnél, csak úgy láthassák el az ilyen sérültet, hogy ha van saját privát egészségbiztosítása. Ha nincs, akkor így járt..

2012. jún. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Beviz Elek ***** válasza:
49%

Most tényleg a TB-re befizetett pénzedet sajnálod? :D

Nem, tényleg nem szoktam bekötni, de tényleg ne azért kössem már bed, mert az 'én részemből' nem jön ki és emiatt más részéből fizetik a kezelésem. Vicc vagy öcsém! Sz.rrágóskodsz amikor kilopják a segged alól az országot? Amúgy megnyugtatlak, hogy mivel nem kötöm be magam, valószínűbb, hogy csak egy zsákra kell költeni, nem pedig az orvosi kezelésekre. De ha téged megnyugtat, akkor egy fekete hullazsák árát letétbe helyezem egy számlán, hogy nehogy a te részedhez hozzá kelljen nyúlni...


Amúgy ha megnyugtat, én pont javítok az átlagon, mert soha nem járok dokihoz... Nem láttam egyik környező korház belsejét soha, és az helyi orvosi rendelőt is csak kívülről.

Sz.rrágó...

2012. jún. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

ha csak a faluba gurulok ide-oda, akkor nem kötöm be magam, általában még a jogsit se viszem csak beülök, meg ha esetleg elmegyek a szomszéd faluba akkor sem.

de amúgy mindig be vagyok kötve én is, és az utas is mert csináltam olyat hogy mamát kellett volna vinni orvoshoz, nem akarta magát bekötni, én meg nem indultam el.

2012. jún. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!