Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sok autós hogy nem néz szét,...

Sok autós hogy nem néz szét, miközben elsőbbséget kellene adnia ha jön egy jármű? Abban bíznak, hogy ha én kifordultam, biztos nem jönnek?

Figyelt kérdés

Sokszor jön mögöttem 3-4 mp távolságra autó. Látom a tükörből, hogy jön. Ekkor mondjuk egy STOP vagy elsőbbség adás táblánál megállok, mertz nem látni szót(ház fala, fa, kerítést, parkoló autók) és megállok, szét nézek, nem jön semmi, kikanyarodok, és látom a tükörből, hogy a mögöttem jövő le se lassított! Egyből kifordult, mikor nem lehet szét látni mint mondottam!


Ezt hogy csinálják? Röntgenlátásuk van, vagy abban bíznak, ha én kikanyarodtam, tuti 3-4 mp után se jön majd senki ott?



2014. febr. 15. 08:32
 1/3 Beviz Elek ***** válasza:

Kevés esélyt látok rá, hogy az ilyenek valami genetikai mutáció miatt másképp látnak vagy megérzik a veszélyt elöre.


Én inkább arra tudnék tippelni, hogy 10 évvel tõbb gyakorlata van és sokkal hamarabb fel tudja mérni a terepet.

2014. febr. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A STOP táblánál kötelező megállni. Tehát neki is. Hiába belátható az egész útszakasz. Jöhet például egy motoros, gyorsan, észre sem veszi és pont belehajt. Volt már ilyen.

A STOP táblákat nem szívatásból teszik ki, hanem azért, hogy biztonságosabbá tegyék a közlekedést. Az más kérdés, hogy előfordul, hogy oda tesznek STOP táblát, ahová elég lenne sima elsőbbségadás kötelező tábla. Ez fordítva is igaz, láttam már veszélyes, beláthatatlan kereszteződésben csak elsőbbség táblát.

2014. febr. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Beviz Elek ***** válasza:

A kérdezö nem csak a STOP-ról beszél hanem a macisajtról is. Egyébként fölösleges kielemezni a KRESZ-t mert sok olyan dolog van amit nem tart be az ember.


Lényegében mindkét tábla ugyanazt jelenti. Adj elsöbbséget! Ha megállás nélkül körül tudok nézni, akkor megyek. Ha nem (hiába csak macisajt van), akkor pedig megállok.

2014. febr. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!