Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Baj, ha nem ismerem az országo...

Baj, ha nem ismerem az országot, az utakat, autópályákat, mondván, a GPS úgyis elvisz bárhova?

Figyelt kérdés

Azt mondják, azért térképet tartani nem árt a kocsiban. Mondom, minek mikor romlott el utójára egy műhold? Auzt mondják pedig van, hogy elromlik, vagy leárnyékolja valami?

Leárnyékolni? Mi a felhők?


Baj, ha nem ismerem az autópáylákat, az utakat, városokat, országot, mert a GPS úgyis elvisz bárhova?



2014. febr. 20. 09:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Egy térkép jó, ha van. A GPS nem mindig mutatja a friss útelzárásokat, eltereléseket.
2014. febr. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem baj.


De sokkal érdekesebb GPS és térkép nélkül menni, főleg motorral. Én úgy szoktam: előtte megnézem itthon netes térképen, hogy jól emlékszem-e, utána pedig bármiféle segédlet nélkül elindulok. :)

Úgyis van elég tábla az utak mentén, ha meg valami kis utcát keresek megkérdezem a járókelőktől.

2014. febr. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Bajnak nem baj, te dolgod. Én régóta használok navigációt, de térkép is van nálam mindig. Ha pusztán nevigációra hagyatkozol, annak több hátránya van.

Nem ismered meg soha az útvonalat. Aki maga-maga navigál, az igy működik: Benzinkútnál balra, aztán rögtön jobbra, piros ház, fehér kerités, kétszer jobbra tb. Te nem figyeled meg az utat, csak hallgatózól.

Másik: Nem vesz figyelembe a navigáció néhány körülményt. Budán pl. hittem neki. Felvitt olyan utcába, amelynél volt hely, hogy a pici Ignisszemmel nem tudtam befordulni egy hajtűkanyarban. A végén ott álltam, Magyarország második legmeredekebb utcájában, egy 32 fokos lejtő tetején. Gyorsabb, egyszerűbb lett volna a főúton maradni.

A GPs metekozik. Ha a hegyen át tiz centivel rövidebb, arra vissz.

Mit csinálsz akkor, ha valami miatt jelentősebb zárás van? TMC sem tud róla. Papirtérképen csak ki tudsz nézni magadnak más utat.

2014. febr. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
4-es: A gps-t nem csak megvenni kell, hanem beállítani is, meg útvonalat tervezni vele. Nem csak annyiból áll, hogy beírod a helységet, aztán mehetsz...
2014. febr. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem baj, de szerintem enyhén gáz, ha lakóhelyedet nem ismered, meg a közeli városokat. Senki sem várja el egy nyíregyházi jóembertől, aki háromhavonta hagyja el a megyét, hogy fejből tudja, utcanév és lámpaváltás szinten egész Nagykanizsát. :)
2014. febr. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A térkép ritkábban romlik el mint a GPS készülék. És le sem merül.

Valamint időigényesebb mindig beállítgatni a GPS-t mint megjegyezni pár útvonalat.

2014. febr. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
45%

Nem gond, egészen addig, míg le nem merül vagy be nem kakil a GPS-ed. Nem csak a hűholdak hibásodhatnak meg, hanem a Te vevőkészüléked is. Olyankor mit csinálsz, egy abszolút ismeretlen tájon? Főleg, ha mondjuk hajnali 2 óra van, és egy teremtett lelket sem találsz mondjuk az Alföldön vagy a Mecsek lábánál? Ahol utazhatsz 30-50 kilométert, mire végre találsz egy benzinkutat, ami nyitva van.


Persze, önmagában a térkép kevés, azt használni sem árt tudni. Különben csak nézegeted, hogy mik azok a sok színes girbegurba piros meg sárga vonalak keresztül-kasul egymáson... Szóval nem árt megtanulni és begyakorolni a térképolvasást sem. Inkább tudja az ember és ne legyen szüksége rá sosem, mint hogy kelljen, és ne tudd...

2014. febr. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
45%
Én bebarangoltam egész európát navival,térkép egy darab se mondjuk tartalék készülék az volt a fiókban. Mi van ha elpusztul? Mint régen ,benzinkúton potyáztunk, mert a főnök drágállotta a térképet, de minden kúton lehet venni, és kész. Egy a lényeg ismerd meg a navidat, és ami a fő ,bizzál is benne. Engem is elvitt néhányszor, le is marháztam de miután lenyugodtam, és utánajártam a dolgoknak ,rájöttem 99%-ban én voltam a marha.
2014. febr. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

Nálam van bedobva egy papírtérkép is a kocsiban ,de mindig gps-el megyek. Ha elromlana ,nem a műhold ,hanem készülék ,akkor ott a papíralapú.

A gps ,ha friss a térképe, nem szokott tévedni, van neki sok beállítása, ha 10 méter különbségért átkerget a traktorúton ,akkor valószínűleg a legrövidebb útvonal keresése van beállítva, és a földút engedélyezve. Ezeket kell kilőni és máris jól fog navigálni.


Ha jön az útlezárás,akkor kerülőút keresés funkció és már keresi is alternatívát. Tudni kell használni ,nem csak megvenni.

Mellesleg aki idehaza komolyan el tud tévedni az nagyon szőke..Olyan kicsi az egész ország ,hogy ha egy irányba mész ,biztos elérsz egy városig ahol útba igazítanak, de az útvonaljelző táblák is segítenek.

2014. febr. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
23%

Azért a fő útvonalakat nem nagy ördöngősség megtanulni, az inkább az alapműveltség része, hogy a saját régiódból a népszerűbb vagy szomszédos tájakra hogyan jutsz el.


Szerintem van egy egészséges egyensúly a térképismeret és a GPS használata között. Budapestről Veszprèmbe mondjuk eszembe nem jutna GPS-t használva autózni, de mondjuk Rásonysápberencsre el nem indulnék anélkül. Egyiket alap, hogy tudod, hol van, másikra ezt nem mondanám.

2014. febr. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!