Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autósok! Nektek is elegetek...

Autósok! Nektek is elegetek van abból, hogy néha valamelyik okos bringás fogja magát és a járda helyett felhajt a Szabadság hídra az autók közé a keskeny útra?

Figyelt kérdés
Feltartják a forgalmat és nem lehet őket záróvonal átlépése nélkül előzni. Nagyon idegesítőek.

2014. febr. 26. 08:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
6%
Engem is idegesitenek a kerekparosok, kik ezek de komolyan ott szerencsetlenkednek az uttesten ledudalom oket amikor mar unom es nekik all feljebb rohej. Raadasul vigyaznom kell a kis torekenyekre mert ha veletlenul surolom oket a kocsimmal akkor gaz lesz. Menjenek a jardara ott nincsenek veszelyben es nekunk se kell vigyaznunk rajuk. Van epp eleg dolog amire vezetes kozben figyelni kell.
2014. febr. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
86%
A kerékpár a magyar jog szerint jármű. Mint ilyen, teljesen jogosan közlekedik az úttesten. A kürt csak balesetveszély elhártása céljából használható. Az általad vázolt esetben a balesetveszélyt a te idegbeteg hozzáállásod, lés a gépkocsivezetésre való tökéletes mentális alkalmatlanségod jelenti, tehát nem dudálni kell ha ideges vagy, hanem lenyugodni.
2014. febr. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Alex Fly ***** válasza:
79%

De. Persze hogy idegesít az, ha a kerékpáros közlekedő szabályosan halad anélkül, hogy tilosban járna.

Ennél jobban már csak az ilyen "szerényen bútorozott" tulkok tudnak zavarni, akik valamilyen úton-módon jogot szereztek arra, hogy emberélet kioltására alkalmas eszközzel menjenek emberek közé anélkül, hogy képesek lennének vállalni az ezzel járó felelősséget...

2014. febr. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
10%
Jolvan ti se vezettetek meg autot ha ennyire veditek a kerekparosokat. Majd ha lesz jogsitok megtapasztaljatok milyen idegesito nepseg.
2014. febr. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
74%

ma 09:36

Te meg még nyilván nem bicikliztél, hogyha ennyire véded az autósokat. Sok idióta barom van közöttük aki azt hiszi az út csak az övé és ő ott az isten.

2014. febr. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem zavar, a biciklinek a KRESZ szerint az úton kell közlekednie, kivéve ha van bicikli út, vagy az úttest alkalmatlan a közlekedésre.

Engem inkább az idegesít, hogy a biciklisek 90%-a úgy megy a Szabadság hídon a járdán őrült tempóval a gyalogosok között szlalomozva, mintha ez a világ legtermészetesebb dolga lenne. Én meg örüljek, ha nem megy át rajtam egy bicikli.


Mondjuk nem irigylem a kerékpárosokat, azon a hídon tényleg maximum úgy tudnának biztonságosan átmenni, ha a járdán tolnák a biciklit.

2014. márc. 1. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
A kérdezőhöz hasonlók miatt van ilyen mélyen a magyar közlekedéskultúra...
2014. ápr. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
22%

"Engem is idegesitenek a kerekparosok, kik ezek de komolyan ott szerencsetlenkednek az uttesten ledudalom oket amikor mar unom es nekik all feljebb rohej. Raadasul vigyaznom kell a kis torekenyekre mert ha veletlenul surolom oket a kocsimmal akkor gaz lesz. Menjenek a jardara ott nincsenek veszelyben es nekunk se kell vigyaznunk rajuk. Van epp eleg dolog amire vezetes kozben figyelni kell."



Ugyan miért vigyáznál rájuk, maguknak keresik a bajt, hát találják is meg.

Ha szabálytalanul közlekedik, simán neki lehet menni, hogy felnyalja az aszfaltot. Azt bírtam mikor ezek a nemnormálisok, egy időben az istenhegyi úton mint a mérgezett egér száguldoztak lefelé, szemben a forgalommal. Na akkor többük is kenődött fel BKV buszra, meg teherautókra. Nem is tudom hol történt az, mikor egy ilyen terminátor, (emberi szövet, fém vázon) alácsálézott egy terepjárónak, az meg húzta maga alatt a kipufogó csőbe akadva. Szóval na, olyanok ezek mint az úton átrohangáló állatkák, csak a az állatokat sajnálja az ember ha véletlenül elüti, mert nem tehetnek róla szerencsétlenek.

2014. jún. 15. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
72%

Az úttest a szabályos, mellesleg, a járda sokkal veszélyesebb, a gyalogos bármikor megállgat előtted, irányt változtathat, nem megy sávban, nem indexel, féklámpája sincs.

Mellesleg,, kb mindünknek van jogosítványa.

2015. okt. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 K...László válasza:
74%
Kedves autósok. Én is sokat kerékpározom. Ha tehetem akkor szabályosan, és néha alig tudom levezetni a dühömet egy-két egoista fasiszta barom akciója után. Sokan vagyunk, építjük a közösséget. Önvédelmi megoldások: HD kamera a minimum. Ha az autós kiszáll, és el akarja venni a kamerát, hát vegye, mert egyből a felhőbe menti a felvételt. Ha csak meg nem öl, másnap a rendőrök csöngetnek nála. Ha bajba kerül egy kerékpáros, szól a közösségnek. 30-an ott leszünk, és megbeszéljük az autóssal a dolgot. Vezessetek nagyon óvatosan!
2016. máj. 30. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!