Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egy szirénázó mentőautó...

ArdentPrayer kérdése:

Ha egy szirénázó mentőautó érkezik mögöttem piros lámpánál, megtehetem?

Figyelt kérdés
Egy 3 sávos főúton piros lámpánál a belső sávban állok, előttem áll egy autó, mögöttem senki és a többi sávban 5-6 autó is áll, az előttem lévő autó behúzódik a kereszteződésbe akkor én beállhatok elé? Mert elvileg akkor a kereszteződés közepén állnék piros lámpánál...

2014. febr. 27. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Mindent meg kell tenni, hogy a szirénázó mentő el tudjon menni mellettetek.

De elvileg neked balra, a melletted lévő sávban levőknek jobbra kellene húzódniuk, így helyet adva a mentőnek.

De ami az egyszerűbb/gyorsabb, azt kell tenni.

2014. febr. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben a közlekedési szabályokat kisebb mértékben meg szabad szegni. Bár a porosan áthajtást rendesen keményen büntetik, de ez esetben másról van szó.

Nem szabad vészhelyzetet előidézni, azaz sem magadra nézve, sem másokra. Óvatosan, figyelve kell helyet adni az MKJ-t használó járműnek. Pontosabban csak a szirénáját is használónak. A villogót a kresz nem értelmezi csak álló járműre. MKJ csak a villogó ÉS sziréna együtt.

2014. febr. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerencsére még nem fordult elő velem ilyen, de jobb ha felkészülök ilyen helyzetekre is!
2014. febr. 27. 23:19
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, mert el kell engedned a mentőautót, és ha máshogy nem megy, előre kell menned.
2014. febr. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

nekem volt 1 esetem amiert ezt nem tennem.

zold, rendorauto behuz elenk, 1. athuzzott elotte, 2. at a keresztezodesben alitotta meg, mivel zartak az utat vmi csoport miatt, ott ragadt, en megaltam lampa alatt. elmentek.

szembe levo indul a sor gondolom neki zold, szerencsetlent meg ledudaljak.

mivan ha utkozik? ja h piros volt neki, magyarazd meg ha a masiknak zold volt.

ahogy ezt az orszagot ismerem, vki lefotoz h bemesz a pirosba megbuntetnek, utana h bizonyitod h mento v rendor?

a gyereket is ugy ott hagytak a forgalmas keresztezodesbe h csak neztem.

ha menni akar majd athuz szembe savba.

ha esetleg bizonyitanad is h miatta mentel, baleset lesz belole 100% h mossak kezuket!

2014. febr. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%

na igen, itt is más az elmélet és más a gyakorlat ...

Elmélet szerint MINDENT meg kell tenned az MKJ-s továbbhaladása érdekében, na de ! Valóban az a nagy magyar helyzet h ha aztán lefotóz vagy felvesz a kamera mert átmész a piroson, utólag tuti nem magyarázod ki sehogy, hogy az miért is volt.


Én egyszer még úgy is jártam (ezt figyeld!), hogy rendőr irányította a forgalmat, nekem piros volt, de ott hadonászott, h menjek már. Oké, átmentem. naná, rá 2 hétre kaptam a csekket, hogy áthajtottam a piroson ... és akkor? Fellebbeztem stb, és szted mi lett belőle? a jó nagy semmi ... a mai napig is bíróságon van az ügy, de lényeg h nekem semmi bizonyíték nincs a kezemben (na ezért is tartom baromi jó ötletnek az autós fedélzeti kamerát, de sajnos nem volt a kocsimban).

2014. márc. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Norbi658441 ***** válasza:
52%
Szerintem a mentős(persze ha van rá hely) inkább lehajt a megállósávba,és nem várja meg amig az autósok helyet csinálnak,mert az több idő.
2014. aug. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%

En biztos megtennem, hogy korultekintoen behajtok a keresztezodesbe. Csinaltam is mar ilyet, mert nem volt mas megoldas.


Ennek ellenere KRESZ szerint nem teheted meg:

"A megkülönböztető jelzéseket ... használó gépjármű részére minden járművel, minden helyzetben elsőbbséget kell adni, és akadálytalan továbbhaladását - félrehúzódással és a szükséghez képest megállással - lehetővé kell tenni."


Tehat elsobbseget kell csak adni neki ES a tovabbhaladasat felrehuzodassal v megalassal kell lehetove tenni, nem szabalyok megszegesevel.



Eleg nagy baromsag ez a KRESZ-tol es teljesen embertelen.

2017. szept. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!