Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van értelme mindig előrébb...

Van értelme mindig előrébb gurulgatni, ha áll a sor, és előrébb megy az előttem lévő, akkor én is menjek rá?

Figyelt kérdés
Előrébb mennek 5 centit, akkor én is menjek előrébb annyit? Mert sokan ezt csinálják, kérdem, ez hatékony?

2014. febr. 13. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, mert ha nem teszed és ácsorogsz még jobban lelassul a sor. Különben is, mi az alternatíva? Mindenki álljon percekig, vagy nem is értem mi mást lehetne csinálni? Jó, 5 centinként araszolni felesleges, de ha mozdul a sor, jobb időkésedelem nélkül együtt mozogni a sorral.
2014. febr. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem pl. automata váltós autóm van és szoktam csak úgy passzióból is gurulgatni Főleg amikor már tudom, hogy átfog váltani a lámpa. Vagy ha nem ismerem, akkor úgy érzem. Meg hát igen, az áteresztő képességet is lehet ezzel növelni.
2014. febr. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én azt nem bírom, és sajnos mindennapos ,hogy megállnak a pirosnál kb 10 méterre a lámpától vagy egymástól ,állóra fékeznek, aztán kivárnak jónéhány mp-et de legalább annyit ,hogy mögéjük érjek és megálljak ,üresbe tegyem a váltót és akkor előre gurulásznak míg piros a lámpa. Ez mi a fenére jó mondja már el valaki?? Nekem ehhez nincs kedvem ,általában nem is követem őket ,aztán előttem lesz 10 méter lyuk mintha én nem tudtam volna rendesen megállni...de lexarom
2014. febr. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Van olyan lámpa, ahol én is messzebb állok meg mint lehetne. Van hogy egy kocsi is simán még beférne elém, de én ilyenkor már a műszerfalon fekszem, hogy lássam a lámpát :P A magasságnak ez az ára.
2014. febr. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Aztán meg pislogsz, hogy már három perce nem ad zöldet, pedig csak mafla voltál és méterekkel az érzékelő előtt állsz. :)


Pár centit felesleges előregurulni, mert üzemanyagot pazarolsz, kopik a kuplung, esetleg még zajt is csinálsz vele, de mondjuk 1 kocsihossznyit már érdemes előrecsúszni, hogy pl. a sor vége ne lógjon bele egy másik kereszteződésbe.

2014. febr. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha automata váltóssal vagyok, akkor én is előregurulok, nem is kell teljesen felengedni a féket. Kézi váltóssal viszont legalább egy kocsihossznyit várok, ideális esetben addigra el is indulnak, így nem kell még egyszer megállnom.
2020. jan. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!