Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mért van az hogy a zebrán...

Mért van az hogy a zebrán senki nem adja meg az elsőbbséget a gyalogosnak?

Figyelt kérdés

A zebránál a gyalogosnak van elsőbbsége és a vizsgán nagyon szigorúan megbuktatnak érte ha nem tartom be.De akkor a közúton az összes autó megbukna hisz engem 2-szer engedtek át a zebrán életemben egyszer egy 40 körüli férfi egy audival a másik pedig azért engededt át mert a sarkon rendőrök álltak és rálátak a zebrára.

Szerintem bekelenne kamerázni a zebrákat és aki nem engedi át a gyalogost azt megbüntetni hisz akkor minek ez a szabály ha senki nem tartja be akkor mért nem törlik el?



2014. márc. 14. 00:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%
nem mindegy? a 2sodik 3dik autó úgy is átenged nem bírsz várni 5 másodpercet? tudod nem mindegy hogy 2 tonna áll meg vagy 50 kiló...
2014. márc. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Érdekes, engem jóval gyakrabban átengednek, mint nem. Sőt, az a ritka.
2014. márc. 14. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
28%
És az miért van ,hogy sok gyalogos össze vissza szaladgál az úton ott ahol nincs zebra ? miért ? +miért megy át a kerékpáros piroson ? miért megy át gyalogos a piros jelzésen ? ha ezeket megmondod én is megmondom ,hogy miért nem állok meg sokszor a zebráknál :D
2014. márc. 14. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 kata kata ***** válasza:
71%
Azért mert a közlekedési morál ,dupla nulla.
2014. márc. 14. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%

-ha én odaállok a járda szélére,már akkor csikorogva fékeznek,és integetnek,hogy menjek át előttük,pedig van,hogy nem is akarok még átmenni :

[link]

2014. márc. 14. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
14%

1reszt hatarozatlansag, multkor is intek a gyereknek, kozbe gurulok, ujrafelem nez, megall, akkor mar nekem is meg kell, majd att megy....pedig egyrtelmuen jeleztem is neki.

masreszt: elmegy a piba sok ember, aki ott all neki beszelgetni, kozbe meg be is mozdulgat, azt hiszed menne, esze agaba...

harmad, mikor a majom semmifele zebra, o meg tok termeszetesen belep a kocsik koze.


annyi esze keves gyalogosnak van h @ 24 tonnas kamiont ne szivassa...

nalatok csak a bicosok a rosszabbak...

2014. márc. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
25%
Mert cseszel elindulni időben. Az ilyen töketlen alakokat én se engedem át soha. Érdekes, aikor én vagyok gyalog, sose szokott ilyen problémám lenni, határozottan közelítek a zebra felé, látszik rajtam, hogy úgyis át fogok menni. Még mindig át tudtam menn, sőt, elgázolni se akartak. De aki ilyen töketlwn, az megérdemli a sorsát.
2014. márc. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%
Én 38 éve gyaloglok, 21 éve vezetek és soha nem éreztem ezt problémának. Ha nem áll meg az első kocsi, majd megáll a második, harmadik és akkor mi van? Figyelem a pilótát, észrevett - e, ha nem, nem erőltetem a dolgot, ha igen, határozottan átkelek. Ennyi az egész, a gyalogosnak is figyelnie kell, ha jót akar. Én is bepillantok autósként balra, jobbkezes utcában is, és milyen jó, már úsztam meg így balesetet.
2014. márc. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

Ha nem teremtesz szemkontaktust és csak ácsorogsz az út szélén, nem engednek át. Ha viszont látják rajtad, hogy te úgyis átmész, akkor meg fognak állni (vagy van pár paraszt aki kikerül a szembejövők oldalán át, de az ő mozgásukon úgyis látni fogod, hogy nem akarnak megállni.)


A bringások szidására is reflektálnék: én elég sokat tekerek városban és soha nem mentem még át a piroson, nem szoktam kiszámíthatatlan manőverekbe kezdeni és mégis emiatt az elbåszott általánosító hozzáállàs miatt vannak, akik érezhetően szívatnak. A tököm tele van az utakon uralkodó efféle intoleranciával.

2014. márc. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Engem is elég gyakran átengednek, pedig csöppet sem nem hasonlítok a fenti linkben szereplő hölgyre... :P
2014. márc. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!