Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Anyósülésen mekkora gyerek...

Anyósülésen mekkora gyerek utazhat törvényesen?

Figyelt kérdés
Hamarosan születik a harmadik gyerkőcünk, és akkor hát anya hátraszorul a bébivel! Így a legnagyobb lányom aki 140cm ülhet előre gyerekülésbe kötve, vagy ülésmagasítóval?? A biztosnági ővünk állítható, így nem a nyakánál megy át. Szóval tud valaki ebben segíteni??
2014. márc. 19. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Én csak ezt találtam: [link]
2014. márc. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én ezt találtam a témáról

" gyermek elő ülésen csak menetiránnyal ellentétesen ültethető be és csak akkor, ha nincs légzsák, vagy az kikapcsolható. Magyarul a gyermekek közül csak a babák utaztathatók ezen az ülésen, vagy a már 150 cm-es magasságot elért gyermekek a felnőttek utazására vonatkozó szabályok szerint.


Tisztelettel:


Dr. Koszoru István"

2014. márc. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elől 150cm-nél magasabb személy ülhet. A 140cm-es lányod ülhet elől ülésmagasítóval, és gyermekülésben is, de valamelyiknek kell lennie a törvény szerint.

Hátul 135cm felett, tehát neki már minden nélkül szabad utazni hátul, persze biztonsági övvel bekötve.

2014. márc. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha esetleg a legnagyobb lányod már felnőtt, akkor ülhet elöl minden egyéb nélkül :D
2014. márc. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! Közben beszéltem a helyi zsaruval, ő is azt mondta hogy 150cm-ig ülésmagasítóval utazhat elől!
2014. márc. 31. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!