Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Gyermekülésben (nem babahordoz...

Gyermekülésben (nem babahordozóban), vagy ülésmagasitóban ülhet 14 éven aluli gyerek az anyósülésen? (nincs légzsák)

Figyelt kérdés
2009. márc. 4. 14:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Tudtommal nem. Addig ülhet elöl, amíg hordozóban ül, utána csak hátul 14 éves koráig. Jó, ezt mondjuk sokan nem tartják be, mint ahogy a gyerekülés sem (az én fiam 10 éves, és már eszem ágában nincs gyerekülésbe tenni, igaz, nem is engedem elöl ülni még).
2009. márc. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


48. §. 7. és 8. pont

2009. márc. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megnéztem a rendeletet és eszembe jutott, hogy valahol olvastam egy vitát erről és ezért nem világos a mai napig sem a dolog. Nevezetesen: 2féleképpen is lehet értelmezni; -első ülésen menetiránynak háttal CSAK akkor utazhat a gyermek, HA ki van kapcsolva a légzsák, vagy -CSAK kikapcsolt légzsák mellett és CSAK menetiránynak háttal utazhat (tehát amig ki nem növi a babahordozóz) -szóval a neten valahol erről vitáztak és ki igy, ki úgy értelmezte...
2009. márc. 5. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!