Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért néznek csúnyán sokan,...

Miért néznek csúnyán sokan, mikor majdnem kimegyek eléjük, de mégis elsőbbséget adok?

Figyelt kérdés

Mondjuk lemegyek egy kanyarodó főútról egyenesen, de meglatom hogy jon 1 autó elsőbbsége van, megallok, elttud menni. De csúnyán néz rám mert 1 kicsit bele gurultan a savjaba. Vagy tolatok ki a parkolóból, meglatom, hogy jönnek, megállok, de lassa elguruva néznek mérgesen.


Nem értem miért! Elsőbbséget megadtam, maximum 1 kicsit zavartam őket.

De csúnyán néznek, mintha azt gondolnák na azé hogy megalltal kocsog!


Mi a gond?



2014. márc. 28. 12:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Megijeszted őket, erre nem gondolsz? Te tudod, hogy megállsz, de ők nem parafenomének, miért gondolod, hogy ezt nekik is tudni kell?
2014. márc. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a kicsi zavarás pont elég tiltja is a kresz, egyébként képzeld el hogy mész barátságosan mondod hogy teis így szoktál megállni majd őis megáll és 50-el beledurrantasz egy terepjáróba ami 300kg csempát szállít éppen, nem lett volna jobb ha időben megáll?
2014. márc. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
zavarás akadályozás veszélyeztetés! Melyiket nem szabad kedves utolsó? Hol vetted a jogsidat? Ja hogy nincs is? Bocsánat!
2014. márc. 28. 15:49
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Te szólsz be másoknak? Veszélyeztetsz, s nem érted miért néznek rád mérgesen?

Minden körülmények között tilos a veszélyeztetés, általában tilos az akadályozás és a zavarás.


Ha te szabályosan adsz elsőbbséget, akkor szeretni fognak az autósok. De úgy, hogy belerombolsz az útkereszteződésbe, de aztán mégis megállsz, az veszélyeztetés. Megtévesztő magatartás. Ha elrántja a kormányt, s baleset lesz, téged nem érint. Még vihogsz is mi, hogy milyen barom.

Nem. Az útkereszteződést csökkentett sebességgel kell megközelíteni, s csak akkor hajthatsz be (kicsikét is), ha nem kényszeríted (akár megtévesztéssel, akár nem) útirányának és sebességének hirtelen megváltoztatására, s nem akadályozod a továbbhaladásában.

Semmi nem is indokolja, hogy úgy állj meg, hogy belóg az orra a kocsinak. Attól a méteres különbségtől nem leszel előbb a célodnál.

Van persze olyan hely, ahol annyira nem lehet belátni, hogy a kiveszed a szélvédőt, s kinyújtod előre a fejed akkor sem látod az utat.

Ezeken a helyeken van az, hogy megállok (macisajtnál is), s centimétermenetben bújok ki. Én még semmit nem látok, de engem. És azt is, hogy finoman araszol előre. Készülni tudnak rá. Amíg el tudnak menni tőled, addig elmennek, ha már nem kikerülik az kocsid elejét vagy elengednek.

2014. márc. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a legnagyobb féregség, bevágódni a kereszteződésbe nagy sebességgel, satut nyomni és angyalarccal várni, mikor fogynak már el. Nem, ha tudod, hogy elsőbbséget kell adnod, ezt jelezd az autód sebességének szabályozásàval is, máskülönben azt hiszik rólad, hogy nem adod meg az elsőbbséget. Én is rántottam már félre ilyen parasztok miatt a kormányt, pedig végül az utolsó pillanatban megálltak..
2014. márc. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Persue majd visszatolatok mikor mögém beálltak! Ha elférnek, mi a probléma?
2014. márc. 28. 16:52
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem visszatolatni kell, hanem megállni még a keresztutcában. Remélem nincs jogsid. Isten óvjon minden közlekedőt a hozzád hasonlóktól!
2014. márc. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem jobbára preventív jelleggel néznek csúnyán.
2014. ápr. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Te egy szerencsétlen hülye vagy kérdező ne is haragudj. Majd egyszer egy kamionos elviszi az autód elejét, aztán a police szerint is te leszel a hibás.
2014. máj. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem is érted, mi a gond, mi? Tanulgass még.
2016. nov. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!