Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a francért áll be valaki...

Mi a francért áll be valaki az egyenesen haladó sávba, ha onnan van jobbra kanyarodó nyíl, és van másik sáv, ami szintén egyenesen megy?

Figyelt kérdés

Adott 1 széles forgalmas kereszteződés. Van 2 sáv benne egyenesen haladó, illetve bármerre mehetsz balra is jobbra is, de aki a bal oldaliban áll, az mindig vagy balra fordulni, szokott vagy egyenesenmenni. Aki a jobb oldaliba az aáltalában jobbra fordul még külön van jobbra nyíl a lámpa mellett.

Áll 1 autó a bal oldali sávban. A jobb oldali üres.

Hát az előttem álló biztos úgy gondolta profi lesz, és nem áll be 2.nak.

Én jobbra akartam menni, ezért a jobb oldali sávba soroltam be 2.nak.


Hát zöldet kaptunk jobbra zöld kiegészítő nyil kigyulladt.

Én mar az eleje óta jobbra indexeltem

Hát rá gurulok az előttem állóóra, hogy vegye észre, de nem megy.

Hát a zöld nyil elaludt.

A hülye egyenesen ment...



Most mi a ló citromert kell beállni a jobb oldali sávba, ahol elmehetne az embere jobbra a nyil miatt, de te feltartasz mindenkit mert te nem a bal oldali sávban allsz, , ahol nincs balra zöld nyil, nem te egyensen mész a kanyarodó sávból.

Idezojelesen kanyarodó sáv!



Mi a franc van ezekkel az emberekkel?



2014. ápr. 2. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
látom ez nagyon megviselt
2014. ápr. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

A leírásod alapján, ha jól értelmezem a szitut, akkor az illető szabálytalanságot nem követett el.

Az egyik opció az, hogy tényleg bunkó volt, ezt a típust én is utálom.

A másik az, hogy szimplán figyelmetlen, esetleg nem is volt ismerős a környéken, vagy kezdő sofőr, így nem gondolta át, hogy valakinek ezzel problémát okozhat, aztán amikor beálltál mögé jobbra indexelve akkor esett le neki, hogy hülyeséget csinált, de ekkor már nyilván nem fog elmenni olyan irányba amerre nem szándékozott.

2014. ápr. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

azért, mert a hiperszonikus ezerhatos sornéggyel játsszák a pilótát, és leszarják, hogy ezzel feltartanak


ez csak akkor rosszabb, amikor a jobb oldali sáv csak jobbra megy, és így próbálnak meg beelőzni kereszteződésen belül, aztán ha nem veszed el a gázt, összeütköztök

2014. ápr. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
mert itt is értelmezi a jobbra tartás fogalmát.
2014. ápr. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Hát rá gurulok az előttem állóóra, hogy vegye észre, de nem megy. "

ha ő egyenesen akar menni akkor ,miért menne le jobbra ?

amikor tök szabályosan közlekedik , de am ez legyen a legnagyobb problémád az életben :)

2014. ápr. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Képzeld magad az ő helyébe. Odaérsz, látod a bal egyben már állnak, nem tudod, merre megy majd. Ha bal 2-be állsz be, lehet, hogy beragadsz, mert ő telizöldnél meg kell majd várja a szembejövőket. Jobb 1-ből viszont mehetsz szabadon. Azt pedig nyilván nem tudhatta, hogy te merre mész majd.


De még az is lehet, hogy a kereszteződés után jobbra akart kanyarodni, akkor mi a fenének álljon be bal 2-es pozícióba?

2014. ápr. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen szabályosan áll ott ,mivel az nem kanyarodósáv hanem csak a lehetősége van meg a kanyarodásra. Jobbratartás miatt meg különösen indokolt hogy oda álljon, mert ha két sáv is egyenesen megy ,akkor elvileg a jobb oldaliban kell haladni kivéve előzéskor. Szóval nyugodj le ,nincs igazad, fél perc miatt meg ne hőbörögj. Máskor majd szerencséd lesz és te érsz elsőnek oda.
2014. ápr. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Hát rá gurulok az előttem állóóra, hogy vegye észre, de nem megy."


ugye tudod, hogy az ilyeneket nagyon szokás utálni? jobban mint a vázolt típust, aki teljesen szabályos

2014. ápr. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!