Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért indexelnek a lassan...

Miért indexelnek a lassan halado jármüvek jobbra ha nem is kanyarodnak le? A másik elözési szándéka miatt?

Figyelt kérdés
2010. júl. 26. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Csak hogy lássák őket. Mondjuk egy régi traktorba nincs helyzetjelző...balra nem indexelhet mert az az előzést jelezné. Igy jobbra indexel. Én is szoktam ilyet motorral ha leteszem az út szélén sötétedés után. Vagy ha parkolok akkor parkolólámpa!
2010. júl. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez azt jelzi, hogy előzd meg őket nyugodtan. én is szoktam jelezni, ha valaki nyomul, mert csak idegesít engem is, meg gondolom, ő se boldog... :)
2010. júl. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bár a KRESZ szerint nem szabályos, a kialakult szokás szerint ezzel jelzik, hogy "lassan megyek, előzhetsz."
2010. júl. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
7%
Mert sz@rul vezetnek és úgy hagyták az indexet.
2010. júl. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Vagy például akkor ha egy házszámot keresnek és emiatt lassan kell haladniuk.
2010. júl. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
82%

Szia!

A teherautók, kamionok szokták segíteni az autóúton a mögöttük haladó járműveket. Túl nagyok, lassan tudnak menni és feltételezik, hogy gyorsabban mész, de nem látod pontosan, hogy jönnek-e szemből avagy sem. A teherautó vagy kamion jobbra indexszel jelzi, hogy szabad a pálya, mehetsz, balra indexszel pedig, hogy maradj a helyeden, szemből jönnek. Ha megelőzted, illik vészvillogóval megköszönni.

B jogosítványos nő

2010. aug. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat! A legtöbbje hasznos volt:)
2010. aug. 3. 09:23
 8/9 anonim válasza:
A 6. ,, B jogosítványos nő " válasza tökéletes!!!
2012. júl. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
azért csak óvatosan! jártam úgy, hogy azt hittem, azért jelez jobbra a pótos traktor, mert el akar engedni, közben csak egy kis éppen csak kitaposott helyen letért jobbra
2014. ápr. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!