Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit kell tenni, ha a tábla...

_én jobban tudom_ kérdése:

Mit kell tenni, ha a tábla után előugrik az állat a kocsi elé?

Figyelt kérdés

[link]



KRESZ órán mondta az oktató, de teljesen kiment a fejemből.:/


2014. ápr. 14. 23:21
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Pörköltet kell csinálni:D
2014. ápr. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Csak fékezni. Ennyi. Azt sem ész nélkül, ha nem ABS-es az autó, azért nem beletaposni, de minden esetben erősen fogni közben a kormányt, hogy az esetleges elütés miatt irányt váltó autót az úton tudjuk tartani.


Volt nemrég halálos baleset emiatt, macska szaladt az útra, a sofőr elakarta kerülni. Hát a macska meghalt, az autó fának csapódott, a sofőr szintén meghalt. Nekem is volt már jó pár. Kis kölyöknyuszika kitotyog elém az útra. Nagy állatbarát vagyok, de volt két utasom. Egy pillanat alatt döntöttem, sajnos el kellett ütnöm. A legkisebb rosszat kell ilyenkor választani. Ment már elém néhány nyúl, néhány madár, 1 őz, néhány kutya, macskák és róka is. Ezekből 2 nyulat ütöttem el ténylegesen, a többin a fékezés segített. Egy macskát csak súroltam, nem lett baja.


Kicsit sérülhet az autó, de ez ne legyen félelemre ok, ez a dolga. Ezért nem kell járni full tuning, full egyedi autóval. A kormányt rángatni semmiképp se szabad!!!

2014. ápr. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Attól függ mekkora állat,mekkora sebességgel mégy.Mert pl 90-nél csak fékezni, hogy minél kisebb sebességgel menj neki pl az őzikének rosszabb esetben a szarvasnak.Ekkor sebességnél már nem szabad félre rántani a kormányt mert könnyen bukfencezhetsz egy párat,főleg ha leszaladsz az útról ez rosszabb mint ha elütöd az őzikét!

De nyugi a leginkább éjszaka mozgolódnak a vadak,nappal inkább elkerülik az utakat vagyis elriasztja őket a zaj.(persze ettől függetlenül előfordulhat, hogy nappal is kimászik egy egy bátrabb állatka az útra)

Még valami nem kötelező a maximum megengedettel menni így nem baj ha kanyarokban főleg éjszaka ahol nehezen belátható az út,ha ilyen helyeken lassabban mész.Ugyanis egy baleset elkerülése akár pár másodpercen is múlhat!

2014. ápr. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ez egy jó kérdés. gondolom fékeznyi bélusom. de ha a tábla ELŐTT ugrik ki, akkor is kell fékezni, mert az is összetöri az autót.
2014. ápr. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért releváns a tábla. Állat bármikor kifuthat a kocsi elé.

Elém például városban futott ki egy kutya éles kanyart követően.

ABS aranyat ér. Az a kutya is így gondolja, mert nélküle biztos elcsapom :)


Az a tábla csak figyelmeztet, hogy nagyobb az esélye vad állatoknak az úton, mint egyébként.


Ha kiugrik eléd valami, fékezz. Megpróbálhatsz kitérni, de ne az állat épsége legyen a lényeg, mert ha közben karambolózol, akkor megette a fene.


Kis állatoknál, mint macska, kutya, róka, stb nincs gond. Nagyoknál, mint őz viszont igen. Ha elég nagy sebességgel csapod el, a teste be fog repülni a vezetőfülkébe. Sok halálos baleset volt már ebből.

2014. ápr. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ha aggancsos rénszarvas menne ki eléd véletlenül akkor EL KELL KERÜLNI, de ha kistestű pl kenguru ugrik eléd akkor jobb elütni, de valamelyik végénél, hogy ne törjön nagyon a kocsi
2014. ápr. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Napkiraly ***** válasza:

Na jó,vegyük komolyra:

Kormányt sosem rángatunk. Nem számít milyen édes az állat,le kell tarolni, beleszántani az aszfaltba. Ha elrántod a kormányt te meghalsz, az meg szaporodik tovább és még több autóst öl meg az utódaival együtt.

Ha őz/szarvas megy ki elég döntést kell hoznod: ha dudálsz megijed. Ha megijed megáll, visszafordul. Döntened kell,hogy érdemes-e dudálnod. Ha dudálsz úgy tudod kerülni, hogy a haladási irányába kormányozz!


Tábla:

Ha tábla után ütöd el,akkor jobb ha befogod a szádat, csendben rendet raksz,összeszeded a kocsid alkatrészeit és elhúzol. Ugyanis itt neked kell az illetékes vadásztársaságnak megtéríteni a vad árát (történetesen biztosítódnak)

Ha tábla előtt ütöd el,akkor így jártál. A vadásztársaság viseli a vad kárát, te a sajátodat (ez a jobbik eset)

Fontos szabály: a vad a vadásztársaságot illeti. Ha elviszed, az eltulajdonítás.

2014. ápr. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmi nem indokolja, hogy bele húzd az autót az árokba. Fékezni, és azt nézni, hogy mindig az úton maradj. Persze az út szélén lévő gyalogost, kerékpárost nem kell elütni, ha ki tudod kerülni, nem jön szembe semmi.
2014. ápr. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!