Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Alkoholfogyasztás után mennyi...

Alkoholfogyasztás után mennyi idő múlva nem mutat ki a szonda semmit?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy tele van ezzel a kérdéssel és valóban azt szeretném én is megtudni, hogy mennyi idő után ülhet az ember volán mögé, ha piázott.


Sokféle teória olvasható, sokfelé olvasom hog yösszeadósik. Tehát mondjuk ha egy feles két óra, akkor két feles négy, stb. De azt azért nem hiszem, hogy teszem fel este 7 és hajnali 1 között megiszom 5-6 felest és 3 sört, akkor az mondjuk 18-20 óra alatt lenne kimutathatatlan. És ha mattra bevedelek, akkor napokig nem ülhetnék volán mögé?



2014. ápr. 21. 07:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy az adott illető szervezete mennyire gyorsan bontja le és üríti ki.

Szóval nem mindegy, hogy nő vagy férfi vagy, hány kilós, illetve hogy működnek a szerveid.


Van a neten néhány kalkulátor, ami közelítő értékeket tud számolni nemből és súlyból - de ezeket azért érdemes óvatosan kezelni, mert csak közelítő értékek.

Persze lehet belőled gyorsabban kiürül, de az is hogy lassabban.


Ugye volán mögé ülni csak 0 ‰-kel lehet.

2014. ápr. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az első válaszolóval nagyrészt egyetértek, de hozzátenném, hogy attól is függ, mit ittál.

A tömény italak, bár ez nem túl logikus, hamarabb lebomlanak, mint a söröcske.

2014. ápr. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Legfontosabb a testtömeged, nem mindegy, hogy 50 kg valaki vagy 150 kg. Mit ittál, mennyi idő alatt, egyéni különbségek is vannak. 1 - 2 sör 4 - 5 óra alatt lebomlik egy 100 kiló körüli férfinél, de ha úgy istenigazából betörülközöl, pl. 0.5 liter pálinka, plusz sörök, jobb 24 órát várni. Nem lineáris ugyanis a dolog, van egy mennyiség, mikor már aránytalanul meghosszabbodik a kiürülési idő.
2014. ápr. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Volt olyan autós aki a hajnali 4-ig tartó ivászaton nagyon berúgott, este pedig még pozitívat fújt, ami elég volt a vezetői engedélye elvételéhez. Egy esti buli után jobban teszed, ha nem ülsz volán mögé a következő nap.

1 sör vagy egy feles kb 3 óra után semmit nem mutat.

2014. ápr. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Huhh, akkor örülök, hogy megúsztam a jómúltkor, mert sajna megesett velem, hogy hajnali egyik 3 sör és kb 5-6 pálesz lecsúszott. (70kg ffi vagyok) Aztán másnap délelőtt elpecóztam a cimbinél, de nem akartam tovább maradni, mert jöttek a szülei hozzá meg egyáltalán, úgyhogy 10-11 felé hazajöttem. Érezni nem éreztem semmit mér, de ezek szerint jobb, hogy nem volt zsernyák.
2014. ápr. 21. 13:38
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne annak örülj, hogy nem találkoztál rendőrrel, hanem annak, hogy nem történt baleset!
2014. ápr. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mivel a reflexeim hibátlanok voltak, a szesznek már semmilyen hatása nem volt rám, így tényleg annak örülök, hogy nem akadtam bele egyetlen kétlábon járó paragrafusjelbe sem.


Ha csak egy icipicit is éreztem volna magamon, hogy még dolgozik bennem a szesz, akkor nem ülök volán mögé.

2014. ápr. 21. 21:40
 8/9 Óriás Jeti válasza:
Sajnos véleményem szerint az embereket jogtalanul büntetik meg . Aki pl elmegy este egy vendégségbe ott eszik iszik . Csak akkor tudja meg valaki reggel hogy mikor vezethet ha szondát vesz és félóránként méri hogy mikor tiszta . Egyszerű lenne már régen az autókba gyártva beépített szonda lenne . Minden megoldódna hiszen az autós tudná hogy na gyerünk busszal ,taxival ,stb ....mert nem vezeghetunk. Túl szigorú a zero tolarencia is hiszen másképp kéne kezelni azokat akik ivás után ülnek autóba vagy 8-10 óra múlva !!!! A gyorshajtas okozza a legtöbb balesetet nem az alkohol. Ez bizonyított tény a statisztikákból . Ott kéne inkább rendet tenni a sok száguldozó autós között .
2018. szept. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8.


De ebben benne van a relatív gyorshajtás is. Ami pedig traffipaxxal nem mérhető. Így torz ez a statisztika.


Amúgy létezik ilyen beépített szonda, Alkolock, pl. a Volvo kínál kamionokba. Ha pozitív az eredmény, nem indul a motor. De sok qond vele, pl. köztudottan absztinens kollégának bejelzett, nem indult.

2018. szept. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!