Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kotelezo nappal is felkapcsoln...

Kotelezo nappal is felkapcsolni a lampat az auton, vagy eleg csak a helyzetjelzot? Vagy azt se?

Figyelt kérdés
Koszi!
2014. ápr. 24. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
lakott területen kívül nappal is kell a tompított kivéve ha van nappali menetfényed (drl)
2014. ápr. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak helyzetjelzőt menet közben nem szabad használni.

Lakott területen kívül kell nappal is a tompított.


Az én autómban úgy van megoldva, hogy a motor beindításával automatikusan bekapcsol a menetfény. Igaz így világít lakott területen belül is, de ez nem baj. A fényérzékelő meg szürkületkor automatikusan kapcsolja a tompítottat. Így soha nem kell a világítás kapcsolgatásával foglalkoznom. Soha nem felejtem el nappal se felkapcsolni.

2014. ápr. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

helyzetjelző nem jó....

vagy tompitott fényszóró vagy menetfény....

2014. ápr. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom, használd mindig a tompítottat (vagy persze a menetfényt). Lakott területen belül is jobban látszol, ráadásul kiérve a településről vagy behajtva egy mélygarázsba nem felejted el bekapcsolni. És csak egy apró mozdulat.
2014. ápr. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nappali menetjelző, vagy tompított fényszóró+helyzetjelző lámpa. Csak lakott területen kívül kötelező!
2014. ápr. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!