Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nappal beleköthetnek, ha...

Nappal beleköthetnek, ha valaki olyan biciklivel megy, amin nincs lámpa?

Figyelt kérdés
Nappal nem használja az ember, viszonyt úgy szabályos, ha van rajta lámpa.
2013. jún. 19. 15:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%
Én úgy szoktam, hogy táskában nálam van. Amúgy ha akarnak, akkor igen.
2013. jún. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%
Ha akarnak akkor szabály szerint jogosan büntetnek nappal is ha nincs nálad a világítás. De ha mégis megbüntetnek akkor ahhoz a rendőrhöz képest a meztelencsiga tiszta gerincoszlop.
2013. jún. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
31%

"viszonyt úgy szabályos, ha van rajta lámpa."


Tudom, hogy a kerékpárosokat alapból nem érdekli a kresz, de legalább a rátok nézve kedvezőbb változásokat illene elolvasni! Sajnos már nem kötelező a kerékpáron lennie a lámpáknak:


Kerékpárok és segédmotoros kerékpárok

54. § (6)344 A kerékpárral éjszaka és korlátozott látási viszonyok között abban az esetben szabad közlekedni, ha a kerékpáron vagy a kerékpároson

a) előre fehér-, hátrafelé piros színű, folyamatos vagy villogó fényt adó lámpát és fényvisszaverőt helyeztek el, és

b) lakott területen kívül kerékpáros fényvisszaverő mellényt (ruházatot)

visel.


344 Megállapította: 228/2012. (VIII. 23.) Korm. rendelet 5. § (10). Hatályos: 2012. VIII. 24-től.

2013. jún. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%

Harkonnen nem tudom miért sajnálkozik.


A válasz az, hogy nem.

A változás oka az, hogy a dinamós lámpák háttérbe szorultak az elemesek mellett. Legyen szó 500 vagy 1000 lumenes lámpáról, vagy éppen csak látható kis villogóról.

Ezek mind leszerelhető, s ezért könnyű őket ellopni. Nappal ezért leginkább a táskában hordjuk.


A jogban meg nem igazán értelmezhető a mi lenne ha.

A hagyományos dinamós lámpát nem szerelgeti le és fel az ember. A régi rendelet ezzel számolt. De ha most reggel 9 óra 22 perckor elindulok tejért, 9 óra 40-kor meg már otthon is leszek, nemigen fog rám sötétedni. De ha mégis… nos majd akkor büntet.

A kötelezően meglévő lámpát sem mindenki használta. Így, ebből a szempontból mindegy.

2013. jún. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
31%

Ezért sajnálkozok:


"De ha most reggel 9 óra 22 perckor elindulok tejért, 9 óra 40-kor meg már otthon is leszek, nemigen fog rám sötétedni. De ha mégis… nos majd akkor büntet."


Na ja, persze, mint ahogy pl. Budapesten bírságolják a rendőrök a fantom bringásokat! Ha meg kitaposom, akkor én megyek a futkosóra!

:(


"A kötelezően meglévő lámpát sem mindenki használta. Így, ebből a szempontból mindegy."


De legalább volt, és megvolt az esélye, hogy esetleg használja is a gazdája! Most meg otthon pihen a fiókban, aztán ha mégis besötétedik, majd lesz valahogy...


Arról már nem is beszélve, hogy minimum 3 db fényvisszaverő is kellene a bringára, amit nem lehet olyan könnyen leszedni, de még arra is sajnálják azt a 100 Ft-ot!


Szólni kellene már a kínaiaknak, hogy ne leszedhető lámpákat gyártsanak.

2013. jún. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%
Korlátozott látási viszonyok bármikor előállhatnak, így szerintem indokolt az elvárás, hogy mindig legyen lámpa a bringán (vagy legalább a bringásnál). Ebbe még senki nem halt bele, míg olyanról már hallottam, hogy egy hirtelen jött beborulós-esős szituban azért sodortak el egy bringást, mert nem látta a sofőr, de egy rosszkedvű rendőrbe belebotlani is alsó hangon 5000-be fájhat.
2013. jún. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
42%

2-es vagyok. Látom sokan nem hiszik el hogy nappal is kérik a rendőrök a lámpát.

[link]

2013. jún. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A nappali lámpahasználat pont akkora marhaság, mint az elavult szigorú jobbratartási kötelezettség. Egyszer egy telefonáló idióta nem bírt várni az előzéssel a járdasziget utánig ezért gyorsan rászorított egy út szélén parkoló autóra. Pont akkora hülyeség, mint az álló kocsiban nem bekötött biztonsági öv miatti büntetés.
2013. jún. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 kovpet ***** válasza:
#7: A cikk dátumát is nézted?
2013. jún. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
42%
Igen néztem a dátumát, de nálunk (Csongrádon) idén is nemegy biciklist megbüntettek mert nem volt nála nappal a villogó. Ebből gyanítom hogy ezen a téren nem változtattak semmit.
2013. jún. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!