Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A rendőrség/bíróság figyelembe...

A rendőrség/bíróság figyelembe veszi az autóra szerelt civil kamera felvételét szabálysértés, veszélyeztetés esetén bejelentés után?

Figyelt kérdés
Egyáltalán szabad kamerázni autóból? Gondoltam, ha felnövök, besegítek egy kicsit a kékeknek az élhetőbb ország érdekében.
2014. ápr. 28. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, az autóban kamerával felvett video-anyag bizonyító erejű a hatályos törvényeink értelmében.


Más: egyre több itthoni kocsin látom a kamerát a szélvédő mögött, szóval használni is elkezdték itthon az emberek.

2014. ápr. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Gondoltam, ha felnövök, besegítek egy kicsit a kékeknek az élhetőbb ország érdekében."


Mondjuk jellemzően nem emiatt veszik az emberek :)

Saját balesetednél bizonyíthatod vele, hogy felelősség nem téged terhel.

2014. ápr. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Beviz Elek ***** válasza:
9%

Inkább a tolvajok és gyilkosok ellen kellene küzdeni, nem azok ellen akik index nélkül sávot váltanak és a tilosban kanyarodnak le.


Spicli p cs

2014. ápr. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem vagy érintett a szabálytalanságban, akkor ilyen akciókra nem vevők igazán. Pár évtizedet elkéstél. A nyilas időkben és Rákosi alatt volt nagy divat felebarátod nyakát kitörni.
2014. ápr. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

spiclizők: nem felebarátom, aki másokat vagy engem veszélyeztet.


egyébként valahol el kell kezdeni egyénileg a törvények,szabályok betartatását (ahelyett, hogy a traffival elfoglalt kékektől várná az ember). aztán jöhetnek a tolvajok, rablók is.

(mellesleg akad pár ember, akinek a szerettét közúti "felebarát" vitte el, aki nyilván az eset előtt is szabálytalanul haladt..)

2014. máj. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Beviz Elek ***** válasza:

Ezzel egyáltalán nem tudok egyetérteni.


Sok szabályt megszegek (stop tábla, sebességkorlátozás, néha nem indexelek, néha tilosban fordulok meg, telefonálok, stb), de nem kellene egy kalap alá venni az öreglánnyal aki 60-nál kapaszkodik 2 kézzel a kormányba.

Az anyós szemében talán veszélyesen vezetek, mert a gyorsítósávból bementem a legbelsöbe, kielöztem, majd vissza is mentem a külsöbe. Ö addig 30-cal bement a külsö sávba mert nem tud jobban felgyorsítani (nem, nem az autó hibája). Ha jött volna autó, akkor megállt volna a sáv végén.

1. Melyik veszélyesebb?

2. Szerinte én veszélyesen vezetek, szerintem viszont nem mert megfelelötávolságot tartottam és más nem jött. Egyszerüen lendületesen mentem.


Te melyik csoportba tartozol?


Én már hibáztam vezetés közben, nem lett gond. Mutass egy embert, aki még sosem hibázott.


Ki örülne, ha minden hibáját valaki rögzítené és szaladna a rendörségre?


Én véletlenül hibáztam. A tolvaj nem véletlenül lopott.


Spicli

2014. máj. 6. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Beviz Elek:


Hát, nem hiszem, hogy "megütnéd a szintem" feljelentősdileg, mert a felsoroltakkal nem gondolom, hogy zavarnál.


De azok, akik elém vágnak az adott tempónál kb. reakcióidőnyi távolságra, holott hely van, szabálytalanul előznek és letúrnak a saját sávból, és az ehhez hasonló satöbbi, köztük a kifehéredett ujjú, tempójából adódóan a forgalomhoz képest veszélyes sebességKÜLÖNBSÉGgel, tutipiros (nem félig, meg nem sárga) ellenére kereszteződésbe hajtók, no, őrájuk gondolok.


Felőlem telefonálj, ha közben nem kóvályog a járgányod, nem fut rá másra, pirosba, stb.

Ne indexelj néha, ha különben ezzel nem zavarsz, akadályozol mást, megesik.

A belsőt szép hosszú átlóval, de hasonlóan "lövöm" időnként én is.

...

2014. máj. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!