Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Segédmotoros kerékpáron...

Segédmotoros kerékpáron tiltja a kresz a fülhallgatóval való zenehallgatást?

Figyelt kérdés
Nekem egy 50ccm-es Simson segédmotoros kerékpárom van és egy állvédős zárt bukósisakom. Ha kérhetlek benneteket ne azt írjátok, hogy lehet vagy nem lehet, hanem, hogy tiltja e a kresz van nem. Továbbá az olyan válaszoktól is kíméljetek, hogy motoron ne hallgassak zenét mert elvonja a figyelmem vagy nem hallok tőle semmit, mert hallani amúgy se hallok semmit, ugyanis a motornak a kibelezett gyári kipufogó végedt akkora hangja van, hogy aki mellettrm áll annak se hallom a hangját mégha üvölt is. előre is köszi :)
2014. máj. 10. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
A KRESZ nem tiltja.
2014. máj. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A KRESZben nincs olyan rendelet ami tiltaná ezt.

Ezt az is bizonyítja hogy vannak olyan bukósisakok, amelyekbe gyárilag bele van építve a Bluetooth-os fülhallgató.

2014. máj. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
motorra nem, biciklire tiltja...
2014. máj. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Alex Fly ***** válasza:
Nem tiltja. Előzővel közlöm, jogy kerékpáron sem. (ha másképp gondolja, akkor idézhetmé az idevonatkozó paragrafust). Viszont a berhelt kipufogó nem szabályos, azt minél előbb javíttasd meg!
2014. máj. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, a kipufogóval kapcsolatos kommentet is
2014. máj. 11. 09:51
 6/7 anonim válasza:

(a kerékpáros vagyok)

Konkrétan nem a zenehallgatást tiltja kerékpárra, hanem bármi nemű dolog használatát, mely veszélyezteti, vagy elvonhatja a figyelmet a biztonságos közlekedéstől(pl fagyizol közben, kutyasétáltatás!!!, zenehallgatás stb...)

sajnos nem tudom neked pontról-pontra idézni, csak emlékszem, hogy olvastam.

szóval, ha nagyon akar veled kukacoskodni a rendőr lehet ezen indokok alapján lehet megjutalmaz a sárgacsekkel...


De motoron valóban más, ott van fülhallgatós sisak is, szóval az nem para (nem is nagyon hall az ember sisakban)

2014. máj. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Alex Fly ***** válasza:

kerékpáros: pedig jó lenne, ha idéznéd. Ez a "csak emlékszem, hogy olvastam" nem jelent semmit. Olvasni bármit lehet, csak éppen semmi köze a KRESZ előírásaihoz -ugyanis ilyen nincs benne. Szerintem az 54. § (7)-re emlékezhetsz, ami viszont az általad említettekkel ellentétben konkrét tiltásokat fogalmaz meg:


(7) Tilos

a) főútvonalon 12. életévét be nem töltött személynek kerékpározni;

b) elengedett kormánnyal kerékpározni;

c)349 kerékpárhoz oldalkocsit, valamint - kerékpárutánfutót kivéve - egyéb vontatmányt kapcsolni;

d) kerékpárt más járművel, illetőleg állattal vontatni;

e) kerékpáron oldalra kinyúló, előre vagy hátra egy méternél hosszabban kinyúló, a vezetőt a vezetésben akadályozó vagy a személy- és vagyonbiztonságot egyébként veszélyeztető tárgyat szállítani;

f) kerékpárral állatot vezetni.


Konkrétan ezeket tiltja. A zenehallgatásról egyetlen szót sem említ...

Olvasni bármit lehet, viszont a közlekedést a KRESZ szabályozza nem egyéb olvasmányok. A rendőr sem a Háború és béke szerint fog eljárni... Fővárosunk főépítésze is kijelentette, miszerint a kerékpár nem jármű, hanem játék- és sporteszköz, ezért nincs helye a közlekedésben -ami homlokegyenest ellentétes a KRESZ által leírtakkal. Most akkor melyiknek higgyek?

Ha valaki nem ismeri a hatályos előírásokat, akkor nem kellene homályos olvasmányemlékek alapján téves kijelentéseket tenni és azt terjeszteni -sok esetben az ilyen "urban legend"-ek miatt olyan a közlekedési morál, amilyen...

2014. máj. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!