Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Biciklizés közben szabad...

Biciklizés közben szabad zenét hallgatni? (fülhallgatóval?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 26. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Vezetés közben is szabad, szóval szerintem bicajozás közben is. (bár mondjuk én városba nem csinálnám, ott eléggé sokat használom a fülemet is.)
2012. ápr. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szabad de nem tanácsos mivel nem árt ha hallod a zajokat amik körülötted vannak nehogy meglepetés érjen... Én bicajozás közbe csak az egyik fülemet dugom be a másik meg szabadon marad hogy füleljek.
2012. ápr. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak úgy szabad hallgatni bármit is, hogy a szirénát, dudákat meghalljad.
2012. ápr. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én hallgatok mindig, persze visszafogott hangerővel. Hátrafelé amúgy is tükörrel figyelek, nem füllel.


Ami azt illeti, gyerekkoromban volt is balesetem abból, hogy a fülemre hagyatkozva (nem volt motorhang) óvatlanul közelítettem meg egy szűk kereszteződést, és nekemjött egy másik bringás (történetesen részeg volt, de ettől függetlenül neki volt elsőbbsége). Szóval csak óvatosan a füleléssel...

2012. ápr. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tiltja semmi a józan észen kívül. Ha Leszaromajobbkezet Jóska épp akkor rongyol át a kereszteződésen, amikor te épp jobbra nézve győződsz meg az áthaladás veszélytelenségéről, akkor bizony gondban leszel. A zenehallgatással sajnos lemondasz a vezetés közben olykor életbevágóan fontos információk soráról: ugyan a vizuális tájékozódás teszi ki az inputok kb. 80-90 százalékát, de lehet, hogy az életed múlik a kieső néhány százalékban rejlő informàción. Hidd el, azok sem meghalni indultak, akiket zenével a fülükben gázolt el a vonat, pedig ha meghallják a vonatot, nem fizetnek az életükkel azért, mert elfelejtettek körülnézni vagy mert nem számítottak a másik vágányon érkező vonatra. Nem riogatni akarlak, csak azt szeretném, hogy mérlegelj.
2012. ápr. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mèg annyit, hogy autóban több okból is más a helyzet, amiért ott nem okozhat akkora bajt a kieső infót. Egyrészt mert sokkal védettebb vagy. Màsrészt mert észrevehetőbb vagy. Harmadrészt a sok tükör miatt több az információd a hátulról érkező veszélyforrásokról. Negyedrészt pedig a hangszóró nem a dobhártyádtól 1 centire van, így könnyebben szűrődnek a füledbe fontos hangok (pl. sziréna, dudaszó, fékcsikorgás)
2012. ápr. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak egyik füledben használhatsz fülhallgatót, úgy nem büntet a rendőr.
2012. ápr. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!