Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti hogyan élitek meg az ilyen...

Ti hogyan élitek meg az ilyen eseteket?

Figyelt kérdés

Valamit elcsesztek, és simán történhetett volna baj (még ha egy kisebb koccanás is), de szerencsére nem lett semmi (ami persze nem rajtad múlt).

pl:

-nem vettél figyelembe egy stoptáblát mondjuk, de nem jött semmi

-tolatásnál nem veszel észre egy parkoló autót, és éppenhogy csak nem tolatsz neki

-kicsit "sportosabban" veszel be egy körforgalmat, a zebra előtt valószínű nem tudtál volna megállni, de szerencsére nem tolta ott egy anyuka a gyereket

stb,stb,stb


2014. máj. 12. 13:50
 1/9 A kérdező kommentje:

én pl egy csomót rágódok rajta. felesleges?

veletek szokott lenni ilyen?

2014. máj. 12. 13:51
 2/9 anonim ***** válasza:

Inkább rágódj rajta, mert akkor legközelebb odafigyelsz és nem ütöd el a kisgyereket a zebrán.

Autót vezetni veszélyes dolog, oda kell figyelni mindig. Mondjuk azt nem értem egy parkoló autót hogy nem veszel észre, nem nézel hátra tolatáskor? Nem elég a tükör.

2014. máj. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Hengerelőhereverem válasza:
Szerintem is jó tanulni belőlük, bár ez mindig szituáció függő. Szerintem egy járókelőnek fontosabb, hogy figyeljen az autósokra(annak ellenére, hogy a köztudatban más a helyzet), mert ha az autós nem figyel akkor neki összetörik a kocsija, de ha a gyalogos nem figyel neki a csontjai...
2014. máj. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kiegészíteném annyival hogy ha egy gyalogos nem figyel akkor kórház, vagy rosszabb. Ha az autós nem figyel, akkor az autó szervizbe megy, a vezető meg börtönbe.
2014. máj. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én kaptam egyszer 50.000.- csekket piroson áthajtásért (úgy gondoltam, átférek a sárgán, és pechemre a rendőr szemtanúja volt, hogy nem...)

Dühös voltam, de úgy gondoltam, még mindig jobb, mintha oldalról belém jött volna valaki (suzuki swiftem van), mert akkor nem úsztam volna meg ennyivel.

Tanultam belőle.


Viszont ennek ellenére is sokszor védtek meg a "őrangyalaim", lehetnek vagy 100-an. Mindig megfogadom, hogy jobban figyelek majd, aztán mégsem. Sokszor a szerencsén múlik, hogy nem történik baleset/koccanás.

Nem rágódok rajta. Így vezetek. Csak remélni tudom, hogy a későbbiekben sem történik baj...

2014. máj. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na én pár hónapja a Csömöri úton(Fogarasi út folytatása) mentem keresztül véletlenül. Úgy kb. 50-nel. Sokszor jártam már arra, de most csak mentem-mentem.... Szerencsére pont nem jött se BKV busz, se autó, se motoros..... Késő este történt amúgy. hát mikor megláttam, hogy mit csináltam, eléggé kész voltam, de aztán meg is nyugodtan, mivel rengeteg balesetet láttam már. Másokkal sokkal rosszabb is történt már. Szerencsére még soha nem volt balesetem a 4 év alatt. Egyszer fordult elő ilyen akkor amúgy... Soha előtte és azóta se.


Amúgy mikor visszafordultam, mivel én ott ahol keresztbe fordultam, jobbra akartam volna menni a Csömörin, nos akkor meg odaértem ezuttal ugye a másik irányból az elsőbbségadás táblához és akkor már jöttek páran, köztük egy kis teherautó is.


Nagy szerencsém volt, hogy pont akkor épp senki...

2014. máj. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

így vezetsz? :DD


hát amikor akár emberéletekről van szó, ezt nem lehet ennyivel elintézni, és az őrangyalaidra hagyatkozni, szerintem ez baromi nagy felelőtlenség. remélem nem futunk össze az utakon :D


nekem is volt pár necces húzásom, de nem érzem, hogy az őrangyalaimra vagyok utalva, ha beülök a kocsiba. utána mindig el is gondolkozok, levonom a konzekvenciát, és próbálok változtatni rajta.

2014. máj. 12. 14:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez szerintem KRESZ-teszt kérdés is szokott lenni. A minden szempontból helyes válasz az, hogy le kell vonni a tanulságokat minden rizikós szituációból. Én például, meglehetősen helytelen módon, nem voltam túl figyelmes a zebrák környékén egészen addig, amíg vészfékezésre nem kényszerültem - a saját hülyeségem miatt. Azóta valahogy szinte minden zebránál jut figyelmem az átkelő környezetére, míg korábban inkább csak kvázi "csőlátással" az előttem lévő útfelületet figyeltem, a járdát nem. És nyilván mindenkinek vannak ilyen necces szituációi, amikből tanulhat.
2014. máj. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyszer a nagy beszélgetésben nem vettem észre egy piros lámpát, nagy szerencsémre senki nem jött. 2 mp csend és megkérdeztem én most piros lámpánál mentem át? Erre igen volt a válasz. Nagyon megijedtem, azóta jobban figyelek.
2014. máj. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!